سامسونگ از چیپ های حافظه پرسرعت eUFS برای صنعت خودرو رونمایی کرد

سامسونگ از چیپ های حافظه پرسرعت eUFS برای صنعت خودرو رونمایی کرد

سامسونگ به تازگی از چیپ های حافظه پر سرعت جدیدی با فناوری «eUFS» رونمایی کرده که به خصوص در «سیستم های پیشرفته کمکی راننده» یا «ADAS» کاربرد خواهند داشت.

چیپ های مورد بحث که در دو مدل ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی توسعه یافته اند، علاوه بر سیستم های کمکی خودرو، در مجموعه «Infotainment» (ترکیب قابلیت های سرگرمی و اطلاع رسانی اتومبیل) نیز به کار گرفته خواهند شد.

چیپ های eUFS سامسونگ سرعت انتقال ۸۵۰MB/S را فراهم می کنند

به گفته «جینمان هان» معاون ارشد بخش برنامه ریزی تولید حافظه و مهندسی نرم افزار سامسونگ، چیپ های جدید گام بزرگی به سوی نسل بعدی سیستم های کمکی راننده خواهند بود. البته سامسونگ تنها تولید کننده چنین چیپ هایی نیست اما با این حال کمپانی کره ای، همواره یکی از شرکت های پیشرو در زمینه توسعه سخت افزارهای مربوط به اتومبیل بوده است.

در واقع سامسونگ برتری خود در زمینه تولید چیپ را با ارائه سرعت انتقال داده ۸۵۰ مگابایت در ثانیه و از طریق فناوری eUFS نشان داده که نسبت به نمونه های موجود در بازار با تکنولوژی eMMC 5.0 و سرعت ۲۵۰ مگابایت در ثانیه، به مراتب سریعتر است.

با چنین سرعتی کارایی سیستم های کمکی راننده (شامل انواع سنسورها) و Infotainment به طرز قابل توجهی بهبود یافته و اموری مانند پخش موسیقی، هواشناسی و مسیریابی با سرعت بالاتری انجام خواهند شد.

گفتنی است سامسونگ زمان دقیقی را برای ورود محصولات جدید به بازار اعلام نکرده اما با توجه به اینکه چیپ های eUFS برای نسل بعدی سیستم های «ADAS» توسعه یافته اند، احتمالاً تا استفاده از آنها توسط خودروسازان چند ماهی باقی مانده است.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato