یادگیری ماشینی به مقابله با بدافزارهای اندرویدی می رود

یادگیری ماشینی به مقابله با بدافزارهای اندرویدی می رود

به نظر می رسد گوگل در حال استفاده از یادگیری ماشینی برای محدود کردن میزان تاثیر بدافزارها روی دیوایس های اندرویدی است. این خبر از سوی آدریان لودویگ، رییس واحد امنیت اندروید منتشر شده که به تازگی در کنفرانس Structure Security سان فرانسیسکو مشارکت داشته و به صحبت درباره پیشرفت های حاصل شده در استفاده از یادگیری ماشینی پرداخته است.

به گفته لودویگ، تفاوت بزرگ با استفاده از هوش مصنوعی این است که یادگیری ماشینی، خطرات را با بررسی رفتارها و نیز از طریق جمع آوری اطلاعات از دیوایس های مختلف شناسایی می کند. نکته مهم اینست که هرچه این تکنولوژی به شناسایی بدافزارهای بیشتری می پردازد، دانش بیشتری درباره آنها به دست می آورد و ضمناً اپلیکیشن های بدافزار را از طریق رفتارهای کدها، و نه خود کدها شناسایی می کند.

لودویگ می گوید نرم افزار یادگیری ماشینی مورد بحث در ابتدای سال ۲۰۱۷، تنها قادر به شناسایی ۵ درصد از مجموع بدافزارهای موجود بود. در حالی که هنوز چند ماهی تا پایان سال ۲۰۱۷ باقی مانده، این رقم حالا به ۵۵ درصد رسیده است. از طرف دیگر، در حالی که اوایل سال ۲۰۱۷ میزان کاربرانی که دیوایس هایشان آلوده می شود تنها ۰.۶ درصد کاهش یافته بود، حالا این آمار به ۰.۲۵ درصد از کاربران رسیده است.

این موضوع نشان می دهد نرم افزار یادگیری ماشینی هرچه برای مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار گیرد، سریع تر می شود و قادر به درک بدافزارها و شناسایی آنها خواهد بود. اگرچه این موضوع به صورت رسمی مورد تایید قرار نگرفته، اما گمانه زده می شود که این نرم افزار در غایی ترین حالت خود، می تواند بدافزارها را پیش از آلوده کردن حتی یک دستگاه و از طریق بررسی وجوه تمایز میان اپلیکیشن های تازه و اپلیکیشن هایی که پیشتر حامل بدافزار بوده اند شناسایی کند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato