برنامه اماراتی ها برای شبیه سازی شهر مریخی در دبی

در آینده ای نه چندان دور ساکنان شهر بندری دبی در امارات متحده عربی خواهند توانست هر زمان که اراده کنند سوار بر تاکسی یا خودروی شخصی به یک شهر مریخی در وسط بیابان سفر کنند.

مقامات اماراتی به تازگی اعلام کرده اند که قصد دارند یک شهر مریخی را در فضایی به مساحت بیش از ۱۷۶ هزار متر مربع در دل صحرا احداث کنند. مجموعه ای از گنبدهای شفاف به هم متصل این «شهر علمی مریخ» (Mars Science City) را تشکیل خواهند داد. قرار است لابراتوارهای متعددی در زیر این گنبدها روی توسعه تکنولوژی های لازم برای فراهم آوری شرایط زندگی بشر بر سطح سیاره سرخ کار کنند.

طبق اعلام اماراتی ها سازه های مورد بحث به روش پرینت سه بعدی به تولید خواهند رسید. ضمن این که برای شبیه سازی بهتر شرایط محیطی سخت و خشن مریخ عایقکاری های لازم جهت ایزوله کردن محیط داخلی از نظر حرارت و تشعشات صورت خواهد گرفت.

این پروژه بیش از ۱۴۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت

تمرکز اصلی کاری شهر علمی مریخ در روی توسعه تکنولوژی هایی خواهد بود که انسان ساکن مریخ برای تامین آب، اکسیژن و انرژی به صورت مستقل به آنها نیاز دارد.

علاوه بر این قرار است در این مجموعه یک موزه نیز تمام دستاوردهای فضایی بشر تا به امروز را به نمایش بگذارد. دیوارهای این موزه به روش پرینت سه بعدی و از شن های صحرا ساخته خواهد شد.

در انتها نیز باید اشاره کرد که قرار است گروهی از افراد به مدت یک سال در این شهر مریخی شبیه سازی شده ساکن و شرایط ادامه حیات در نزدیک ترین سیاره به زمین را تجربه نمایند.

طبق اعلام دولت محلی این پروژه بیش از ۱۴۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت، اما هنوز زمان آغاز عملیات اجرایی و موعد پایان آن مشخص نشده است.

مطالب مرتبط

اماراتی ها از برنامه ساخت سکونتگاه انسانی در سیاره مریخ می گویند

زمانی که کمپانی EHang تصمیم گرفت تا اتومبیل های خودران و پرنده خود را در دبی مورد آزمایش قرار دهد، برخی متعجب شدند که چرا شرکت فناوری چینی، آسمان امارات را برای یکه تازی خود در آینده انتخاب کرده است.دبی در حال تبدیل شدن به یک کانون نوآوری در شرق است و مثال واضح آن... ادامه مطلب

بزرگ ترین نیروگاه «انرژی خورشیدی متمرکز» دنیا در دبی احداث می شود

شیوخ امارات متحده عربی دوست دارند کارهای بزرگی در دبی انجام دهند و از این طریق توجه جامعه جهانی را به این شهر تازه پا گرفته جلب نمایند. مقامات دولتی این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس در تازه ترین اقدام برای این منظور موافقت خود را با ساخت یک نیروگاه انرژی خورشیدی متمرکز اعلام کرده... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟