طوفان پورشه در نوربرگ رینگ؛ 911 GT2 RS رکورد خودروهای بنزینی را شکست

طوفان پورشه در نوربرگ رینگ؛ 911 GT2 RS رکورد خودروهای بنزینی را شکست

نسل جدید پورشه ۹۱۱ GT2 RS توانست رکورد جدیدی در پیست نوربرگرینگ آلمان برای یک خودروی محور متحرک عقب با مجوز تردد در شهر را بشکند. همچنین لقب دومین خودروی سریع این پیست را با ثبت زمان ۶ دقیقه ۴۷ ثانیه و ۳۰ صدم ثانیه از آن خود کند.

این زمان در حدود ۱.۴ ثانیه از ابرخودروی الکتریکی NiO EP9 کند تر است. Nio همین چند وقت پیش بود که رکورد قبلی خود یعنی زمان ۷ دقیقه و ۵ ثانیه را در حدود ۱۸ ثانیه بهبود بخشید و تاج پادشاهی جهنم سبز را از آن خود کرد.

پورشه برای این منظور دو نسخه از این خودرو را در نظر گرفته بود. یکی از آن ها توسط راننده تست این شرکت لارس کرن رانده می شد و دیگری توسط راننده حرفه ای مسابقات نیک تندی. گرچه در پایان لارس توانست زمان سریع تری را به ثبت برساند.

این زمان نه تنها این مدل را به سریع ترین پورشه ۹۱۱ تاریخ مبدل می کند. بلکه حتی زمان ثبت شده توسط پورشه ۹۱۸ اسپایدر را نیز با بیش از ۱۰ ثانیه اختلاف شکست می دهد.

پورشه هدف خود را برای زمان ۷ دقیقه و ۵ ثانیه در نظر گرفته بود. اما بیش از ۵ بار توانست به اعداد زیر ۶ دقیقه و ۵۰ ثانیه دست یابد.

شرایط آب و هوایی برای ثبت این رکورد مساعد ارزیابی شده است و خودرو مجهز به لاستیک های میشلن پایلوت کاپ ۲ بوده است.

در واقع عملکرد ۹۱۱ GT2 حتی مهندسان خود پورشه را نیز شوکه کرده است، آن ها انتظار شکسته شدن رکورد مدل پرچمدار ۹۱۸ را توسط این مدل نداشتند اما هماهنگی و بالانس فوق العاده این خودرو باعث شد که حتی بدون استفاده از سیستم چهار چرخ متحرک نیز چنین رکورد فوق العاده ای حاصل شود.

این خودرو از موتور ۶ سیلندر تخت ۳.۸ لیتری مجهز به دو توربوشارژر بهره می برد و در حدود ۶۹۰ اسب بخار قدرت تولید می کند. گشتاور موتور نیز به بیش از ۷۵۰ نیوتن متر می رسد. این خودرو در عرض ۲.۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ می رسد و حداکثر سرعت آن نیز معادل ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato