پنج تغییر مورد انتظار برای فصل دوم گرند تور

بعد از آنکه کریس ایوانز (Chris Evans) تاپ گیر را تا آستانه نابودی برد، علاقه مندان مستندهای خودرویی مشتاقانه تر منتظر گرند تور بودند تا بلکه کلارکسون و تیم او جبران مافات نموده و با یک برنامه جذاب بر صفحه تلویزیون ظاهر شوند.

اولین قسمت از مجموعه گرند تور در 18 نوامبر 2016 پخش شد. این قسمت آنقدر جذابیت داشت که انتظارات بسیار بالایی را در بینندگان ایجاد کرده و آنان را به اپیزودهای بعدی امیدوار نمود.

اما در ادامه، گرند تور فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرد؛ زیرا برخی از اپیزودها بسیار سرگرم کننده و برخی دیگر کاملا حوصله بر بودند. علاوه بر اینها گاهی مواقع موضوع اصلی برنامه یعنی سوژه های خودرویی در حاشیه قرار می گرفت.

اگر چه فصل اول گرند تور را در کل می توان جذاب و موفق توصیف کرد، اما انتقادهایی نیز درباره آن مطرح است.

از آنجایی که تا پخش فصل دوم از این مستند خودرویی چند هفته بیشتر باقی نمانده، در این نوشتار قصد داریم به برخی از ایرادهای فصل گذشته پرداخته و پنج پیشنهاد در راستای بهتر شدن آن داشته باشیم.

آزادی عمل بیشتر مجریان

در فصل دوم گرند تور انتظار می رود همه چیز از روی متن اجرا نشده و سه مجری از آزادی عمل بیشتری در گفتگوها برخوردار باشند. آن چیزی که تاپ گیر قبلی را بسیار تماشایی تر می کرد، ترکیب جذاب این سه مجری و شوخی های پیش بینی نشده آنان بود.

دیالوگ هایی که حتما باید از روی متن باشند، یکی از نقاط ضعف اصلی برنامه های این چنینی است؛ به همین جهت تماشای تاپ گیر جدید بعد از دوران جرمی کلارکسون و تاپ گیر آمریکا گاه به حوصله بیشتری نیاز دارد.

با توجه به حس شوخ طبعی و دوستی چند ساله کلارکسون، هموند و می نیاز نیست که آنها همه چیز را از قبل تمرین کرده و مطابق با فیلمنامه پیش بروند. اگر این سه مجری واقعا خودشان باشند، جنبه سرگرمی گرند تور بهتر از قبل می شود؛ البته در این صورت باید مدام مراقب حرف های کلارکسون بود!

جایگزینی راننده تست 

یکی از جذاب ترین بخش های تاپ گیر، پیست مخصوص و رکوردهایی است که "استیگ" با خودروهای مختلف ثبت می کند.

از آنجایی که این رکوردها توسط یک راننده و در مسیری ثابت ثبت می شوند، رده بندی خودروها در آن اهمیت بالایی پیدا کرده است.

در فصل اول مجموعه گرند تور این وظیفه بر عهده راننده ای به نام مایک اسکینر شده بود.

این شخص که با نام مستعار "آمریکایی" شناخته می شد، بر خلاف استیگ بسیار پر حرف بود و از زمان شروع تا پایان رکوردگیری مدام درباره خودروها غر می زد.

بدگویی درباره خودروها و نشان دادن شخصیتی بی حوصله شاید در ابتدا کمی جذاب باشد، اما تکرار آن در هر اپیزود قطعا ملال آور خواهد شد؛ اتفاقی که در گرند تور رخ داد و بسیاری از بینندگان نتوانستند با اسکینر یا همان "آمریکایی" ارتباط برقرار کنند.

اگر اسکینر به نقاط منفی واقعی هر یک از خودروها می پرداخت، می توانست نقش مفیدتری داشته باشد.

پرداختن بیشتر به موضوعات خودرویی

بی تردید بازگشت به موضوع اصلی برنامه و پرداختن بیشتر به سوژه های خودرویی یکی از اصلی ترین انتظاراتی است که می توان از فصل جدید گرند تور داشت.

در طول سال های اخیر تاپ گیر نیز بعضا با موضوعات غیر خودرویی بر روی آنتن رفته، اما در گرند تور این موضوع پر رنگ تر بوده و نوعی عدم تمرکز در برخی از اپیزودهای آن قابل مشاهده است.

اپیزود مربوط به اجرای بازی Call of Duty در دنیای واقعی و نجات صخره های مرجانی در باربادوس دو مورد از این قسمت ها هستند که ارتباط چندانی به خودرو نداشتند.

در سوی مقابل اپیزود آغازین با مقایسه سه سوپر اتومبیل معروف و اپیزود ششم که گویی به فورد اختصاص یافته بود، از جمله قسمت های بسیار جذاب بودند.

به هر حال امیدواریم عوامل گرند تور فراموش نکنند که این برنامه مستندی با موضوع اتومبیل است.

حذف یا تغییر بخش "Celebrity Brain Crash"

اگر مایک اسکینر را خسته کننده بنامیم، باید از عبارت "به معنای واقعی آزاردهنده" برای بخش "Celebrity Brain Crash" استفاده کنیم.

در اپیزودهای آغازین این بخش به دلیل تازه بودن جذابیت هایی برای بینندگان داشت، اما رفته رفته کاملا تکراری شده و به نظر می رسید که فقط برای پر کردن زمان طراحی شده است.

تقریبا در هر قسمت از فصل اول گرند تور، زمان زیادی به واسطه این بخش هدر رفت. حذف این بخش و اضافه کردن آیتم های بهتر یا گسترش سایر آیتم ها می تواند گامی دیگر در راستای بهبود فصل آتی باشد.

صرف بودجه به صورت هدفمند

فصل اول گرند تور به خوبی نشان داد که با صرف بودجه هنگفت ساخته شده است. عوامل این مجموعه از هر فرصتی برای ایجاد انفجار یا نابود کردن خودروهای مختلف استفاده کرده و صحنه هایی هالیوودی رقم زدند.

اما گاهی اهداف سکانس های تهیه شده چندان مشخص نبود و به نظر می رسید که عوامل برنامه قصد دارند بودجه بالای خود را به رخ همتایان خود در تاپ گیر بکشند.

در سوی مقابل دست اندرکاران تاپ گیر خلاقیت بیشتری داشته و با صرف هزینه های کمتر، صحنه های بهتر و هدفدارتری تولید می کنند.

انتظار داریم در فصل دوم، تیم گرند تور در طراحی چالش ها از واقعیت های موجود الهام گرفته و بودجه خود را در راستای پاسخ به سوالات مرسوم درباره خودروها صرف کند.

در فصل اول گرند تور، سه مجری معروف به دل جاده ها زده و کلیپ های زیبایی از سفرهای خود خلق نمودند؛ اما بعضی مواقع این سفرها نیز گویی بی هدف بودند. درست است که گرند تور بودجه عظیمی در اختیار دارد، اما عوامل آن مجبور نیستند که به هر ترتیب ممکن دلارهای بی زبان را دود کنند!

مطالب مرتبط

مروری بر آخرین قسمت از فصل سوم گرند تور؛ وقتی چشمان کلارکسون اشک بار می شود

جمعه گذشته با پخش چهاردهمین قسمت، فصل سوم گرند تور به ایستگاه پایانی رسید. تمامی بخش های مختلف این قسمت که " Funeral for a Ford" نامگذاری شده بود، به فورد و سدان های این کمپانی آمریکایی اختصاص داشت.کورتینا، سیرا و موندئو مدل هایی بودند که سه مجری تاریخ آنها را ورق زدند. اما یکی... ادامه مطلب

بازگشت به مسیر تعادل؛ مروری بر اولین قسمت از فصل دوم گرند تور

حدود یک سال پیش و در نوامبر 2016 بود که پخش مجموعه گرند تور با حضور جرمی کلارکسون و دوستان وفادارش آغاز شد. اپیزود آغازین این مجموعه که یادآور سکانس هایی از فیلم سینمایی مد مکس (Mad Max) بود، آنقدر جذابیت زیادی داشت که علاقه مندان را به قسمت های آتی بسیار امیدوار کرد.گرند تور... ادامه مطلب

مروری بر قسمت هفتم گرند تور، اپیزودی فوق العاده جذاب و تماشایی

همانند چند هفته گذشته، جمعه پیش نیز قسمت دیگری از فصل دوم مجموعه گرند تور با عنوان " It's a Gas, Gas, Gas" از طریق سرویس آمازون ویدیو پخش شد. این قسمت که در واقع قسمت هفتم به شمار می رود، جزو بهترین های فصل دوم بوده و تماشای آن در همین ابتدا به علاقه... ادامه مطلب

تغییرات گسترده در انتظار گرند تور؛ تحولاتی که شاید به مذاق طرفداران خوش نیاید

بی تردید مجموعه گرند تور محبوب ترین مستند خودرویی حال حاضر جهان به شمار می رود. این مجموعه تاکنون در دو فصل پخش شده و فصل سوم آن به زودی از تاریخ 18 ژانویه (28 دی ماه) بر صفحات تلویزیون مشترکین سرویس آمازون پرایم ظاهر خواهد شد.با توجه به قرارداد اولیه ای که بین تیم... ادامه مطلب

جزییات فنی سانتافه قطب پیما؛ حربه تبلیغاتی هیوندای برای رقابت با تویوتا

اخيراً گروهى از افراد ماجراجو موفق شدند تا با يك هيونداى سانتافه Fe به قطب جنوب سفر كنند. اين خودرو تنها با كمى تغييرات و اصلاحات توانست با موفقيت اين سفر را به پايان برساند.اين ماجراجويى ٣٠ روزه در دسامبر سال ٢٠١٦ به مناسبت گراميداشت صدمين سالگرد كشف قطب جنوب انجام شد.صد سال پيش اين... ادامه مطلب

مروری بر قسمت چهارم گرند تور؛ اپیزودی با تبلیغات سامسونگ

قسمت چهارم مستند خودرویی گرند تور با عنوان Enviro-mental در نهم دسامبر پخش شد. همانند قسمت قبلی این بار هم چادر برنامه در ویتبی (Whitby) انگلستان دایر شده بود که کلارکسون دلیل آن را نابود شدن خانه اش توسط می و هموند و در نتیجه بی خانمان شدنش اعلام کرد!بعد از شوخی ها و سر... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟