ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

استرالیا به دنبال ایجاد یک سیستم ملی شناسایی چهره است

بر اساس گزارش ها «مالکوم ترنبول» نخست وزیر استرالیا از ایالت های مختلف این کشور خواسته امکان دسترسی دولت فدرال به گواهینامه های رانندگی، برای ایجاد یک پایگاه داده ملی را فراهم کنند. آقای ترنبول امروز ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۱۲ مهر ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۵

بر اساس گزارش ها «مالکوم ترنبول» نخست وزیر استرالیا از ایالت های مختلف این کشور خواسته امکان دسترسی دولت فدرال به گواهینامه های رانندگی، برای ایجاد یک پایگاه داده ملی را فراهم کنند. آقای ترنبول امروز در مصاحبه با رادیو ABC گفته است:

ما با کنار هم قرار دادن داده های گواهینامه های رانندگی می توانیم یک سیستم یکپارچه را برای شناسایی سریعتر شهروندان فراهم کنیم. این سیستم می تواند هنگام شناسایی افراد متهم به دست داشتن در فعالیت های تروریستی بسیار مفید باشد.

دولت این کشور با استفاده از تصاویر گواهینامه ها و دیگر داده های شخصی موجود در آن پایگاه داده ای جامع را از اطلاعات شهروندان ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این با مجهز کردن دوربین های نظارتی نصب شده در فروشگاه ها، ورزشگاه ها و مراکز دیگر به سیستم شناسایی چهره و تطبیق آن با پایگاه داده موجود به سادگی افراد مورد نظر را شناسایی خواهد کرد.

در حال حاضر نیز این کشور از پایگاه داده مبتنی بر پاسپورت های افراد استفاده می کند که شامل نیمی از شهروندان این کشور است. از نظر آقای ترنبول استفاده همزمان از این دو سامانه می تواند توان مقابله این کشور با تهدیدات امنیتی را به مراتب افزایش می دهد.

نخست وزیر استرالیا تائید می کند که هدف آنها استفاده از گواهینامه های رانندگی و دیگر مدارک هویتی برای دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز بصورت خودکار و کنار گذاشتن روش های سنتی و کند فعلی است.

در ادامه می توانید ویدئویی از نحوه شناسایی افراد توسط دوربین های نظارتی متصل به پایگاه داده را تماشا نمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • جوادی
    جوادی | ۱۲ مهر ۱۳۹۶

    خداکنه ایرانم اینطوری شه

مطالب پیشنهادی