ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هک اطلاعات کاربران یاهو
تکنولوژی

اعتراف دیر هنگام یاهو: تمام سه میلیارد حساب کاربری در سال 2013 هک شده اند

زمانی که برای نخستین بار صحبت از هک اکانت های یاهو در سال 2013 به میان آمد، رقمی در حدود 200 میلیون به عنوان تعداد حساب های کاربری مورد حمله عنوان شد، اما این شرکت ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۱۲ مهر ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰

زمانی که برای نخستین بار صحبت از هک اکانت های یاهو در سال 2013 به میان آمد، رقمی در حدود 200 میلیون به عنوان تعداد حساب های کاربری مورد حمله عنوان شد، اما این شرکت مانند کسانی که می خواهند خبرهای بد را آرام آرام به مخاطب منتقل کنند، به تدریج این رقم را افزایش داد.

تمام سه میلیارد حساب کاربری یاهو هک شده اند

یک سال قبل مشخص شد که گسترده ترین هک تاریخ با سرقت اطلاعات 500 میلیون حساب کاربری یاهو به وقوع پیوسته؛ دو ماه بعدش معلوم شد تعداد واقعی حساب های کاربری هک شده به یک میلیارد می رسد، و امروز این شرکت (که تحت عنوان جدید Oath فعالیت می کند) اعلام کرد در نفوذ سال 2013 اطلاعات تمامی کاربرانش در دست هکرها افتاده، یعنی تمامی سه میلیارد نفری که در این سیستم عضو بوده اند.

اگر تا به امروز تصور می کردید که اطلاعات حساب کاربری شما در امان بوده، گزارش جدید یاهو به شما اطمینان می دهد اصلاً چنین موضوعی صحت ندارد و تمام کاربران در معرض خطر بوده اند.

هک جنجالی سال 2013 اطلاعات شخصی کاربران شامل نام، آدرس ایمیل، رمز عبور (به صورت هَش یا درهم سازی شده)، تاریخ تولد، شماره تلفن و در برخی موارد، سؤال امنیتی و پاسخ آن را در اختیار هکرها قرار داد. خوشبختانه رمز عبور به صورت متن ساده ذخیره نشده و هکرها نتوانستند اطلاعات حساب های بانکی و کارت های اعتباری متصل به اکانت های یاهو را به چنگ آورند.

چندی قبل وزارت دادگستری ایالات متحده مقامات روسی را به هدایت حملات گسترده علیه یاهو در سال 2014 متهم کردند و احتمالاً پرونده های جدیدی هم در این رابطه تشکیل شود.

گفتنیست تقریباً چهار ماه قبل ورایزن با پرداخت مبلغ 4.48 میلیارد دلار یاهو را خرید. آنها به خاطر افزایش رقم حساب های هَک شده (یک میلیارد کاربر) رقم پیشنهادی خود را 350 میلیون دلار کاهش دادند، اما احتمالاً خبر نداشتند که رقم واقعی سه برابر بیشتر است و شاید نسبت به این اعتراف دیرهنگام، واکنش نشان دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • ali.sh
  ali.sh | ۱۲ مهر ۱۳۹۶

  نتیجه دادن پست بالا به زنی که تمام تلاشش رو کرد تا یاهو رو خراب کنه ، بعد از برکناری هم با پر رویی تمام بگه خوشحالم که الان میتونم از جی میل استفاده کنم !!
  این اتفاق برای یاهو قابل تصور نبود

 • dark season
  dark season | ۱۲ مهر ۱۳۹۶

  بعله دیروز ایمیل رسمی یاهو برای همه کاربران یاهو فرستاده شده که تذکر داده حتما رمز عبور خود را تعویض کنند

 • Ali.T
  Ali.T | ۱۲ مهر ۱۳۹۶

  وقتی اون هک اینترنتی که بهش میگفتن خونریزی قلبی یاهو اتفاق افتاد تموم اکانت های یاهو هک شدن.
  اینو خیلی راحت میشد فهمید.

مطالب پیشنهادی