ایلان ماسک و Rick and Morty در مورد تَکینگی فناوری صحبت می کنند

ایلان ماسک و Rick and Morty در مورد تَکینگی فناوری صحبت می کنند

ایلان ماسک به تازگی قابلیت توییت ۲۸۰ کاراکتری را از طریق بحث در مورد یکی از موضوعات مورد علاقه اش یعنی «تکینگی فناوری» (Singularity) با حساب کاربری رسمی «ریک اند مورتی» (Rick and Morty) به نمایش گذاشته است.

مدیر عامل تسلا و اسپیس اکس چند ماه قبل برای نخستین بار در توییتر اعلام کرد که این انیمیشن علمی-تخیلی و طنز اما «نفرت انگیز» را تماشا می کند و از طرفداران آن به شمار می رود. «ریک اند مورتی» به این توییت پاسخ داد و گفت قسمت پایانی فصل سوم حال ماسک و خانواده اش را به هم خواهد زد.

از قرار معلوم، ریک (و مورتی) به وعده شان عمل کردند و ماسک اعلام کرد که «اپیزود پایانی به طور نفرت انگیزی خوب بوده» اما بحث به سرعت به موضوع «تکینگی فناوری» رسید، یعنی همان چیزی که از یک میلیاردر آمریکایی با رؤیای سکونت در مریخ انتظار می رود.

ماسک می گوید تکینگی در این سطح از فناوری، به زودی تحقق می یابد اما سطوح بالاتر از آن مافوق تصور ما هستند. البته به عقیده او، احتمالاً سطوح بالاتر خیلی جذاب نخواهند بود و ما در بهترین سطح از تکینگی قرار داریم، چون حتی ساده ترین شبیه سازی های ساخت دست انسان هم سرگرم کننده تر و جذاب تر از جهان واقعی هستند.

مفهوم تکینگی (در حوزه فناوری) بدین معناست که هوش ماشینی بر هوش انسان غلبه می کند و ایلان ماسک یکی از طرفداران پر و پا قرص این موضوع است. ماسک حتی استارتاپ OpenAI را با سرمایه اولیه ۱ میلیارد دلاری به راه انداخت تا اطمینان یابد که هوش مصنوعی، بقای انسان را تهدید نکند.

یکی دیگر از مباحث مورد علاقه ماسک، این است که ما در سیستمی شبیه سازی شده توسط موجودات هوشمند دیگر حضور داریم. به عقیده این میلیاردر آمریکایی، احتمال اینکه جهان پیرامون ما کاملاً واقعی باشد، کمتر از ۱ در ۱ میلیارد است. به همین دلیل، ماسک علاقه زیادی به سریال ریک اند مورتی دارد، چون مبنای اصلی این برنامه، وجود بی نهایت جهان و بی نهایت خط زمانی (تایملاین) است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato