همه چیز درباره آیفون 13
انتشار تصاویر سلفی در فضای مجازی برای سربازان روسی ممنوع خواهد شد

انتشار تصاویر سلفی در فضای مجازی برای سربازان روسی ممنوع خواهد شد

وزارت دفاع روسیه به تازگی از تدوین قانونی خبر داده که پست کردن مواردی مانند تصاویر سلفی در فضای مجازی را برای سربازان این کشور ممنوع می کند. بر اساس این قانون که ابتدای سال ۲۰۱۸ اجرایی می شود، سربازان حق انتشار تصویر، ویدیو و موقعیت جغرافیایی خود در فضای اینترنت را نخواهند داشت.

قانون مذکور نشان می دهد که عمل ساده و در ظاهر بی خطری مانند گذاشتن یک پست در شبکه های اجتماعی، تا چه اندازه اهمیت داشته و بتواند موجب درز اسرار نظامی و حتی شروع یک جنگ شود. تصمیم وزارت دفاع روسیه نیز در راستای پیشگیری از افشای ناخواسته اطلاعات نظامی توسط سربازان اتخاذ شده، چرا که چنین چیزی قبلاً رخ داده است.

تا کنون چندین بار محل حضور سربازان روسی از طریق شبکه های اجتماعی لو رفته است

بر اساس گزارش های موجود، سرباز روسی «الکساندر سوتکین» در سال ۲۰۱۴ تصاویری را در اینستاگرام منتشر کرد که منجر به شناسایی محل خدمت وی شد. همچنین در سال ۲۰۱۵ سرباز دیگری به نام «باتو دمبائف» نیز عکس هایی از سفر خود را در شبکه اجتماعی روسی «VKontakte» منتشر کرد که موجب شناسایی محل خدمت او در سیبری توسط یک خبرنگار اوکراینی، و رد ادعای روسیه مبنی بر عدم حضور سربازان این کشور در منطقه مورد بحث شد.

مسلماً سربازان روسی در هیچیک از موارد عمداً اطلاعات و محل حضور خود را منتشر نکرده اند، اما اتفاقات مورد اشاره (و بسیاری از موارد دیگر) نشان می دهند که شبکه های اجتماعی پتانسیل بالایی برای سوء استفاده و افشای اطلاعات حساس خواهند داشت.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato