افت فروش کامپیوترهای شخصی گریبان اپل را هم گرفت

افت فروش کامپیوترهای شخصی گریبان اپل را هم گرفت

در سال های اخیر با ورود تبلت ها و تلفن های هوشمند، بازار کامپیوترهای شخصی و لپتاپ ها تا حدودی افول کرده است؛ چرا که موبایل های امروزی توانایی پاسخگویی به بخش قابل توجهی از نیازهای کاربران را داشته و بسیاری از آنها را از خرید یک کامپیوتر منصرف می کنند.

در این میان کمپانی اپل نیز با وجود مشتریان وفادار خود، درگیر کاهش حجم بازار رایانه های شخصی شده و طبق آماری که نشریه «گارتنر» اخیراً منتشر کرده، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت عرضه ۵.۶ درصدی مواجه بوده، و در جایگاه پنجم تولیدکنندگان PC قرار گرفته است.

بر اساس تحلیل های موجود، علت اصلی افت ۳.۶ درصدی حجم بازار کامپیوترهای شخصی نسبت به سال گذشته، کمبود حافظه های DRAM در بازار و ناکافی بودن ظرفیت تولید تأمین کنندگان است که باعث شده عرضه PC از ۶۹.۵ میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶، به ۶۷ میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ کاهش یابد.

کمبود حافظه های DRAM علت اصلی افت بازار PC بوده است

لازم به ذکر است که در میان تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی، تنها میزان عرضه کمپانی HP افزایش یافته و سایر شرکت ها با افت عرضه مواجه بوده اند. همچنین بد نیست بدانید که وضعیت اپل در بازار ایالات متحده هم بهتر از بازار جهانی نیست، و کمپانی ساکن کوپرتینو در این کشور با افت ۷.۶ درصدی عرضه مواجه بوده است.

گفتنی است مؤسسه «IDC» نیز بازار مورد بحث را تحلیل کرده که بر اساس آمار های آن، فروش کامپیوترهای اپل رشد ۰.۳ درصدی داشته که علت این تفاوت، استفاده از روش های مختلف محاسبه توسط گارتنر و IDC بوده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato