ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تیم کوک: تکنولوژی کنونی عینک های هوشمند به «بلوغ» لازم نرسیده است

حتما می دانید که تیم کوک مدیرعامل اپل از جمله طرفداران پر و پا قرص واقعیت افزوده است و به خاطر صحبت هایی که تابحال در همین رابطه انجام داده این تصور در ذهن بسیاری ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰

حتما می دانید که تیم کوک مدیرعامل اپل از جمله طرفداران پر و پا قرص واقعیت افزوده است و به خاطر صحبت هایی که تابحال در همین رابطه انجام داده این تصور در ذهن بسیاری شکل گرفته که نوآوری بعدی اپل احتمالا یک عینک هوشمند مشابه به گوگل گلس خواهد بود.

البته همانطور که در خبرها خوانده اید گوگل گلس سرنوشت چندان خوبی نداشت و در بازار مصرفی مشتریان عادی با شکست روبرو شد، هرچند که برخی تحلیلگران بر این باورند که اگر اپل اقدام به ارائه چنین عینکی کند قطعا با موفقیت همراه خواهد شد.

با این همه چندی پیش کوک با اعلام اینکه به این زودی ها خبری از عینک هوشمند اپل نخواهد بود به تمامی شایعات پایان داد. وی در مصاحبه ای که روز گذشته در همین رابطه انجام داده اظهار داشت که تکنولوژی مورد نیاز برای ساخت یک عینک هوشمند باکیفیت فعلا موجود نیست.

«عینک های هوشمند امروزی چیزی نیستند که ما را راضی کنند»

برخی مشکلات برسر راه تحقق این ایده عبارتند از تجهیزات اپتیک که میدان دید خوبی را هم فراهم نمایند. مدیرعامل اپل در ادامه گفته است که شرکت متبوعش تمایلی ندارد اولین ارائه دهنده یک کالا باشد و در مقابل می خواهد بهترین باشد. وی اضافه کرد که عینک های هوشمند امروزی چیزی نیستند که ما را راضی کنند.

تیم کوک در جریان مصاحبه اخیرش مقایسه ای هم میان واقعیت افزود و اپ استور داشت و حتی به سال ۲۰۰۸ اشاره کرد که هرگونه موفقیت برای اپلیکیشن های موبایلی مردود دانسته می شد.

اما عاقبت اپ استور به جایگاه خوبی دست پیدا کرد و رشد آن بی نظیر بود. کوک بر این باور است که واقعیت افزوده نیز دقیقا با چنین آینده ای روبرو خواهد شد.

شاید به خواندن این مطالب هم علاقمند باشید:

نگاهی به چرخش های ۱۸۰ درجه ای اپل از سیاست هایش

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • bahram Shademanpo
  bahram Shademanpo | ۱۹ مهر ۱۳۹۶

  از نظر عپل هر چی ک اونا استفاده نمیکنن به بلوغ نرسیده و هر چیزی ک استفاده میکنن به بلوغ رسیده
  نمیدونم چرا هر وقت اسم اپل میاد یاد همراه آخر خودمون می افتم

 • AIDIN_THR
  AIDIN_THR | ۱۹ مهر ۱۳۹۶

  استیو جابز یا همین تیم کوک همیشه وقتی تکنولوژی ای رو ندارن از اون بد تعریف میکنن ولی دوسه سال دیگه خودشون اون کارو میکنن و ازش کلی تعریف میکنن کلا اپل هرچی به نفعش باشه رو دوست داره

 • | ۱۹ مهر ۱۳۹۶

  این‌دیروز همین حرفو راجبش شارژ بیسیم نمیزد؟

 • Amir_Safari
  Amir_Safari | ۱۹ مهر ۱۳۹۶

  واقعیت افزوده اپل،در آیفون ها خیلی خوب عمل میکنه،ولی مشکل عینک های واقعیت افزده اینه ک علاوه بر تطبیق تصاویر با محیط،با چشم هم باید تطابق پیدا کنه.

 • hakhatec
  hakhatec | ۱۹ مهر ۱۳۹۶

  حداقل اونا دارن به بلوغ میرسوننش
  اونا به بلوغ میرسونن،تو هم فردا مثل یه لاشخور یه شرکت کوچک فعال تو این حوزه رو میخری و وارد میشیبعدش میگی ما یک دهه در حال توسعه این تکنولوژی بودیم
  پییییییففففففففففففف

مطالب پیشنهادی