دستیابی هکرهای کره شمالی به نقشه های جنگی آمریکا و کره جنوبی

بر اساس جزئیاتی که به تازگی منتشر شده، هکرهای وابسته به کره شمالی سال گذشته موفق شدند با نفوذ به کامپیوترهای وزارت دفاع کره جنوبی، نقشه های جنگی مشترک این کشور با آمریکا را به سرقت ببرند.

هکرها 235 گیگابایت از اطلاعات و اسناد وزارت دفاع کره جنوبی را به سرقت برده اند

«ری چول هی» یکی از نمایندگان پارلمان کره جنوبی و عضو کمیته دفاع ملی، اظهار داشته که نفوذ هکرهای کره شمالی در سال 2016 ابعاد وسیع تری نسبت به آنچه تصور می شد داشته و شامل سرقت 235 گیگابایت از اطلاعات و اسناد وزارت دفاع کره جنوبی می شود. البته 80 درصد از اسناد مورد اشاره هنوز توسط سازمان مذکور شناسایی و طبقه بندی نشده اند.

رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی در نزدیکی مرز با کره شمالی

در میان اطلاعات مسروقه، نقشه جنگی «OPLAN 5015» به عنوان جدیدترین طرح مشترک آمریکا و کره جنوبی به چشم می خورد که علاوه بر آن، جزئیات برنامه «OPLAN 3100» برای مقابله با حمله کماندویی و همچنین یک نقشه جنگی برای عکس العمل نسبت به تغییرات ناگهانی در کره شمالی نیز به سرقت رفته است.

لازم به ذکر است که اقدامات تحریک آمیز دو طرف در ماه های اخیر مانند رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی و همچنین آزمایشات اتمی کره شمالی باعث شده تنش ها در شبه جزیره کره روز به روز افزایش پیدا کنند.

گفتنی است حملات سایبری کره شمالی معمولاً در خارج از مرزهای این کشور انجام می شوند که با توجه به شبکه داخلی محدود کره شمالی و اتصال اندک آن به شبکه جهانی، مقابله با حملات مذکور و نفوذ به اطلاعات محرمانه پیونگ یانگ را برای کره جنوبی و آمریکا بسیار دشوار کرده است.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟