استفاده روس ها از یک بازی موبایل برای افزایش تنش های اجتماعی در آمریکا

استفاده روس ها از یک بازی موبایل برای افزایش تنش های اجتماعی در آمریکا

پس از گذشت یکسال از انتخاب ریاست جهوری آمریکا هنوز هم بحث دخالت روسیه برای اثر گذاری بر آرای مردم این کشور داغ است. استفاده روسیه از توییتر و فیسبوک برای افزایش آرای دونالد ترامپ قبلا توسط آژانس های امنیتی این کشور بررسی و تائید شده است. با این حال ظاهرا این دخالت ها ابعاد گسترده تری دارد.به گزارش شبکه های خبری آمریکا، روسیه از سایت های دیگری مانند یوتیوب و تامبلر و حتی بازی پوکمون گو برای افزایش تنش های نژادی و ایجاد اختلاف بین مردم آمریکا استفاده کرده است.

بر این اساس آژانس تحقیقات اینترنتی (IRA) که به کرملین وابسته است، یک اکوسیستم آنلاین بسیار گسترده را طراحی کرده که توانایی انتشار اخبار اغلب جعلی را در مقیاس گسترده و پلتفرم های مختلف داشته است. این آژانس به راه اندازی بیش از ۴۷۰ اکانت اعتراضی و نشر اخبار جعلی ارتباط داشته است.

از طرف دیگر در این گزارش آمده است که در سال ۲۰۱۶ کاربران با وارد شدن به سایت dontshoot.us (مربوط به کمپین ضدنژادپرستی سیاهپوستان) به صفحه ای در سایت تامبلر هدایت می شدند که در آن یک مسابقه پوکمون گو با جوایز مالی از قبیل گیفت کارت آمازون در جریان بود. این بازی با افزایش تنش های نژادی کاربران را به مکان هایی هدایت می کرد که در آن خشونت های پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان رخ داده بود.

گفتی است دولت روسیه هرگونه ارتباط با کمپین های اعتراضی یا تلاش برای تاثیرگذاری بر انتخابات ایالات متحده را قویا رد می کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato