سونی اسپیکر هوشمند «اکسپریا هِلو!» را معرفی کرد

سونی اسپیکر هوشمند «اکسپریا هِلو!» را معرفی کرد

بازار اسپیکرهای هوشمند خانگی داغ است و حالا سونی هم با سبک و سیاق خاص خودش وارد این صحنه شده. این شرکت ژاپنی در جریان کنگره جهانی موبایل سال ۲۰۱۶ از طرح مفهومی «اکسپریا ایجنت» (Xperia Agent) سخن گفت و سپس نمونه اولیه این محصول را سال گذشته در برلین به نمایش گذاشت.

امروز سونی بالاخره نمونه نهایی ربات هوشمند خودش را با نام تجاری «اکسپریا هِلو!» (!Xperia Hello) معرفی کرد تا به شیوه ای متفاوت به رقابت با گوگل هوم، آمازون اکو و اپل هوم پاد بپردازد.

اکسپریا هِلو! ترکیبی از اسپیکر هوشمند، دوربین امنیتی و دستگاه مکالمه تصویری است

اسپیکرهای هوشمند کنونی معمولاً دستگاهی ثابت هستند که از طریق یک دستیار دیجیتالی با کاربر ارتباط برقرار می کنند، اما «اکسپریا هِلو!» تجربه کاربری را به سطحی فراتر برده و ارتباط صمیمی تری را برقرار می سازد. در واقع علاوه بر کاربردهای عمومی اسپیکرهای هوشمند مانند اعلام وضعیت آب و هوا و اطلاعات مورد نیاز شما، با یک دستگاه برای مکالمه تصویری و یک دوربین امنیتی داخلی نیز روبرو هستیم.

این ربات هوشمند به نمایشگر ۴.۶ اینچی عمودی مجهز شده که برای مکالمه تصویری و نمایش اطلاعات به کار می رود. دوربین معمولی، حسگر فروسرخ برای تشخیص حرکات در محیط و هفت میکروفون اختصاصی نیز از جمله تجهیزات دیگر «اکسپریا هِلو!» محسوب می شوند.

البته سونی در بخش دستیار AI هنوز توانایی رقابت با الکسا یا اسیستنت را ندارد و اگرچه اسپیکر هوشمندش نسخه ای از سیستم عامل اندروید را به اجرا در می آورد، اما به دستیار اختصاصی مجهز شده که هنوز در مورد قابلیت ها و آینده آن چندان مطمئن نیستیم.

گفتنیست فروش ربات هوشمند اکسپریا هِلو! از ماه آینده با قیمتی نامشخص در ژاپن آغاز می شود و فعلاً خبری در مورد عرضه آن در بازارهای جهانی در دست نیست.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato