ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

نگاهی جامع بر بخش FIFA Ultimate Team بازی فیفا 18

هر ساله در روز های پایانی تابستان شاهد عرضه شدن یکی از مهم ترین و پر فروش ترین عناوین صنعت بازی های رایانه ای هستیم. بازی ای که بدون شک خیل عظیمی از گیمر ها ...

حسین توکلی
نوشته شده توسط حسین توکلی | ۲۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۰

هر ساله در روز های پایانی تابستان شاهد عرضه شدن یکی از مهم ترین و پر فروش ترین عناوین صنعت بازی های رایانه ای هستیم. بازی ای که بدون شک خیل عظیمی از گیمر ها در لیست خریدشان حضور دارد و از اولویت های آنان محسوب می شود که همین امر موجب پدیدار شدن قیمت های نجومی و غیر منطقی برای این عنوان در روز ها و حتی هفته های نخستین عرضه است.

نام این بازی پر آوازه و آشنا فیفا است که همه گیمر ها و حتی تعداد زیادی از افرادی که علاقه ای به این صنعت ندارند آن را می شناسند.

دلیل محبوبیت و موفقیت و فروش از پیش تضمین شده این بازی ها هر چه باشند در مطلب پیش رو مجال صحبت از آن ها نیست؛ ولی مطمئنا قسمت های آنلاین بازی از مهمترین دلیل های موفقیت این سری است.

ما هم در ادامه به معرفی مهمترین بخش آنلاین بازی یعنی اولتیمیت تیم می پردازیم و امید داریم که بتوانیم به طور جامع این قسمت محبوب و پر طرفدار را پوشش دهیم تا هم باب آشنایی را برای علاقه مندان به شروع کردن آن، و هم نکاتی جدید و فنی برای کهنه کاران این عرصه در بر داشته باشد.

معرفی FIFA Ultimate Team

FIFA Ultimate Team  که به اختصار FUT نامیده می شود دلیل اصلی اعتیاد جمع عظیمی از دوست داران فوتبال به سری فیفا است.

فوت این قابلیت را در اختیار شما می گذارد تا تیمی جدید با نام دلخواه و با بازیکنانی از سراسر دنیا تشکیل دهید. اما این بازیکنان رایگان در اختیار شما قرار نمی گیرند و برای دریافت بازیکنان جدید که در قالب کارت های مختلف در اختیار شما قرار می گیرند باید به مصاف بازیکنان دیگر از سراسر دنیا رفته و کسب امتیاز کنید.

هر چند این امتیاز ها با پرداخت هایی به سبک مایکروترنزاکشن قابل دریافت هستند. بازی از 10 دیویژن یا منطقه مختلف تشکیل شده است که نقطه شروع شما منطقه 10 می باشد.

در هر دیویژن به طور اتفاقی به مصاف بازیکنی از منطقه خودتان می روید که در صورت برد امتیاز کسب می کنید اما لازم به یاداوری است که این امتیاز ها قابلیت خریداری با واحد مایکروترنزاکشن را ندارند و تنها از راه بازی کردن قابل کسب اند.

جدولی برای رده بندی وجود دارد و بسته به میزان امتیازات شما و رسیدن به سقف مورد نظر بازی، می توانید به دیویژن بعدی صعود کنید. البته برعکس این سیستم گردشی نیز صادق است و اگر نتوانید امتیازات مشخص شده را در طول مدت زمان تعیین شده کسب کنید به دیویژن پایین تر سقوط خواهید کرد.

هر هفته یک تیم از بازیکنانی که بهترین عملکرد را در دنیای واقعی داشتند در فوت قرار می گیرد که می توانید تیم خود را در برابر آن ها محک بزنید و با توجه به سختی انتخاب شده از طرف خودتان، امتیاز برای خرید بازیکن و یا دیگر آیتم های بازی کسب کنید.

نکته قابل ذکر دیگر این است که شما نمی توانید تیم های خود را از ورژن های مختلف بازی به عنوان های جدید انتقال دهید و در هر نسخه باید از صفر همه چیز را شروع کنید.

قدم های اولیه

شما در اولین مرحله تیمی متشکل از بازیکنان رده متوسط از بازی تحویل می گیرید و این وظیفه به عهده شماست که از این باشگاه یک تیم موفق و تراز اول بسازید.

در ابتدای کار شما باید نام باشگاه خود را انتخاب کنید سپس به شما 3 بسته کارت تعلق می گیرد که بنا بر شانس حاوی کارت های بازیکن، لباس، مربی، و یا حتی کارت های قابل استفاده برای بازیکنان است.

البته در بسته های رایگانی که بازی در اول کار و یا به صورت هفتگی در اختیار شما قرار می دهد آیتم های خاص و با ارزشی قرار نمی گیرد. این بسته ها در سه نوع برنزی، نقره ای و طلایی دسته بندی می شوند که بسته های یاد شده تنها از نوع برنزی هستند. بسته های نقره ای و طلایی تنها از طریق کسب امتیاز و یا واحد پولی داخل بازی قابل خرید هستند اما محتویات آن ها بسیار ازشمند تر از نوع برنزی است که به صورت رایگان در اختیار بازیکنان قرار می گیرد.

دسته بندی بازیکنان

تمام بازیکنان در حالت اولتیمت تیم در سه شاخه دسته بندی می شوند؛ بازیکنان برنزی با قدرت 0-64، بازیکنان نقره ای با قدرت 65-74، و در آخر بازیکنان طلایی با قدرت 75-99. این دسته بندی ها بر اساس عملکرد آن ها در دنیای واقعی و قیمت آن ها به محبوبیت آن ها در داخل بازی بستگی دارد.

هر کدام از این دسته بندی ها به 3 زیر شاخه ی معمولی، کمیاب و In Form تقسیم می شوند.

کارت های معمولی کارت های استاندارد بازی هستند؛ کارت های Rare  و یا نایاب همان کارت های معمولی با ارزش پولی بیشتر هستند.

هر هفته در دنیای واقعی بازیکنان در بازی های خود می درخشند و عملکردی عالی از خود به جای می گذارند. فیفا آن ها را تشخیص داده و برای آن ها کارت هایی با قدرت بیشتر طراحی می کند و با برچسب In Form در بسته های قابل خرید هفتگی قرار می دهد.

حتی ممکن است یک بازیکن در پستی غیر از پست تخصصی خود بدرخشد که همین موجب ارائه کارت جدیدی از آن بازیکن با پست جدید با برچسب In Form می شود

.Ones to Watch نیز یکی دیگر از دسته بندی های هفتگی است که توسط EA ارائه می شود. این دسته بازیکنان، کسانی هستند که انگیزه زیادی برای درخشش برای تیم خودشان دارند؛ به دلیل فرصت قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم شان،  بازگشت از مصدومیت و یا حتی به دلیل انتقال به تیم و لیگ جدید که کارت های این افراد با قدرت های تغییر یافته و به تناسب با قیمت بالاتر در دسترس قرار می گیرد.

در کنار این دسته بندی های پایه EA، کارت های ویژه ای برای موقعیت های خاص در طول سال تدارک می بیند که در ادامه به معرفی انواع آن ها می پردازیم.

بازیکنان تیم منتخب سال، تیم منتخب فصل، مردان شماره یک بازی، بازیکنان رکورد شکن، قهرمانان تیم از جمله این کارت های منتشر شده به صورت خاص هستند.

پس کارت یک بازیکن از تیم منتخب فصل از نظر قدرت با همتای معمولی خود بسیار تفاوت دارد و از مدل معمولی خود بسیار با ارزش تر و گران قیمت تر است.

بازیکنانی مثل کریس رونالدو و یا مسی به طور معمولی قیمتی بالغ بر یک میلیون واحد پولی بازی و یا سکه دارند. همین تفاوت قیمت ها و ارزش گذاری بازیکنان باعث می شود شما برای به دست آوردن سکه مجبور به خرید و فروش بازیکنان خود شوید.

راه دیگر هم خرید بسته های عرضه شده هستند که ممکن است دارای بازیکنان ارزشمند باشند اما این کاملا بنا به شانس شما است و احتمال نا امیدی بیشتر از کسب چنین بازیکنانی است.

اما مانند هر بازی با محوریت بخش آنلاین، EA نیز در زمان هایی مشخص از سال بسته های خود را به حراج می گذارد و این زمان های بهترین موقعیت برای کسب بازیکنانی با قدرت عالی، با تخفیفی استثنایی است.

  1. کریسمس

در دوره ای که تعطیلات کریسمس فرا می رسد عده ی جدید از مخاطبان بازی را خریداری می کنند و به جمع دیگر بازیکنان اضافه می شوند. همین امر موجب می شود که با در نظر گرفتن تخفیف های ویژه نظر آن ها به بخش آنلاین جلب شده و به طور همزمان بازیکنان مشغول به بازی بتوانند از این موقعیت استفاده کنند. پس بهتر است قبل از کریسمس بازیکنان گران قیمت خود را بفروشید و نیرویی تازه به تیم خود در طول تعطیلات تزریق کنید.

  1. بازیکنان منتخب سال

ژانویه هر سال مصادف است با انتخاب بهترین بازیکن ها از سوی فیفا. EA هم در اقدامی جالب همان بازیکنان معرفی شده توسط فدراسیون جهانی فوتبال را در قالب کارت هایی با رنگ آبی به بازی اضافه می کند. در همین زمان کارت های معمولی بازیکنان منتخب بسیار ارزان تر از زمان های دیگر می شوند و بهترین موقعیت برای به دست آوردن بازیکنان مورد نظرتان و اضافه کردن آن ها به باشگاه خودتان است.

  1. نقل و انتقالات ماه ژانویه

هر زمان که بازیکنی از یک تیم به تیم دیگر منتقل شود، در طول یک یا دو هفته آتی کارت جدیدی از آن بازیکن به بازی اضافه می شود و کارت های همان بازیکن با تیم قبل دست نخورده باقی می ماند. به طور معمول مخاطبان دوست دارند که بازیکن مورد نظرشان را با کارت باشگاه جدیدش در اختیار داشته باشند برای همین دست به فروش کارت های قدیمی او با قیمت هایی بسیار مناسب می زنند و این بهترین زمان برای به دست آوردن این بازیکنان با قیمتی نازلتر از حد معمول است.

  1. بازیکنان منتخب فصل

همانند مورد دوم، لیستی از بازیکنان منتخب فصل در انتهای هر فصل منتشر می شود که همین باعث کاهش قیمت در کارت های معمولی بازیکنان منتخب می شود.

هر ساله در کنار بازیکنان مطرح روز، لیستی از اسطوره های سال های گذشته دنیای فوتبال تحت عنوان Legends در بازی قرار می گیرد که میانگین های باورنکردنی ای دارند.

تا سال گذشته این قابلیت به طور انحصاری در اختیار کنسول های مایکروسافت بود که در فیفا 18 شاهد کوچ کردن این قسمت بر روی کنسول نسل هشتمی سونی، با عنوانی جدید به نام Icons بودیم.

کمیستری

دلیل این که کمیستری این قدر با اهمیت است را می توان به سیاست گذاری های EA نسبت داد. آن ها می توانستد چنین عنصری را از بازی حذف کنند تا شما می توانستید هر بازیکنی را در هر نقطه از زمین به راحتی بازی دهید اما هدف آن ها قرار دادن چهار چوبی برای بازی خود بوده است.

پس حالا شما مجبور هستید تا به چینش و انتخاب بازیکنان خود دقت کنید و همانند یک سرمربی واقعی به صورت هدفمند دست به خرید و فروش بازیکنان بزنید.

در تیم شما هر بازیکن با یک خط با بازیکنان کناری خود در ارتباط است. این خط به سه دسته قرمز، زرد و سبز دسته بندی می شوند. سه عامل اصلی موجب تغییر رنگ و در نهایت تعیین میزان کمیستری بازیکن و تیم شما می شود. هم تیمی بودن در یک تیم باشگاهی، بازی در لیگ مشابه و یا هم وطن بودن بازیکنان مرتبط به یک دیگر.

اگرهیچ کدام یک از این عناصر بین بازیکنان وجود نداشته باشد کمیستری به حداقل خود و رنگ قرمز تغییر شکل می دهد. اگر تنها یکی از این عنصر ها مرتبط باشد کمیستری متوسط و رنگ زرد، و اگر دو مورد یکسان وجود داشته باشد رنگ سبز را نشان می دهد.

هر چقدر کمیستری تیم شما بیشترباشد، بازیکنان بیشتر از پتانسیل پیش فرض خود استفاده می کنند. یعنی اگر دو بازیکن در خط حمله با قدرت 75 و خط ارتباطی و کمیستری سبز وجود داشته باشد، بازدهی بیشتری از دو بازیکن با میانگین قدرت 85 و خط قرمز دارند.

قرارداد بازیکنان و آمادگی جسمانی

بازیکنان شما با قراردادهای متنوعی به تیم شما ملحق می شوند. به طور پیش فرض هر بازیکن 7 بازی با شما قراداد می بندد که با هر بازی یک واحد از آن کاسته می شود. البته شما می توانید با خرید یا به دست آوردن کارت های تمدید قرارداد مدت زمان بیشتری آن ها را در اختیار داشته باشید.

آمادگی جسمی هر بازیکن نیز نقش موثری را در اولتیمیت تیم ایفا می کند. با هر بار بازی کردن آمادگی جسمانی بازیکنان شما تحلیل می رود و با هر بازی ای که آن ها به استراحت بپردازند، قوای از دست رفته خود را بازیابی می کنند. به طور معمول اگر بازیکنی از آمادگی جسمانی 80 یا پایینتر برخوردار باشد، در بازی کندتر عمل می کند.

راه دیگر بازیابی آمادگی جسمانی بازیکنان خرید کارت های مربوطه از فروشگاه داخل بازی است که برای کل تیم و یا هر بازیکن به صورت انفرادی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

نقل و انتقال

اولین نکته قابل توجه در رابطه با فروش بازیکنان این است که در هر معامله ای که انجام می شود، 5 درصد به عنوان مالیات از رقم کل فروش بازیکن شما کسر می شود. برای مثال اگر بازیکنی را به قیمت 2000 سکه به فروش برسانید، 1900 سکه به حساب شما واریز می گردد.

شما می توانید تمام بازیکنان مورد نظر خود را در مرکز نقل و انتقال بفروشید و یا بخرید. که برای این کار باید از سکه های به دست آمده در طول مدت بازی استفاده کنید.

تازه های اولتیمیت تیم

در فیفا 18 شاهد بخش جدیدی در اولتیمیت تیم هستیم که با عنوان Squad Battles در اختیار کاربران قرار گرفته است. در این حالت شما می توانید به صورت آفلاین با تیم های دیگر بازیکنان به میدان رفته و در صورت برنده شدن امتیاز کسب کنید؛ اما اگر نتوانید آن ها را شکست بدهید از امتیاز شما کسر شده و به حساب حریف واریز می شود.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که تمام این بخش ها به طور مفصل در هفته های آتی در بستر ویدیو و یا مقالات آموزشی مشابه از طرف تیم دیجیاتو در اختیارjhk قرار خواهد گرفت؛ پس با ما همراه باشید تا بتوانید تیم رویایی خود را در فیفا اولتیمیت تیم ساخته و از بازی کردن با آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Alit4g
    Alit4g | ۲۷ تیر ۱۳۹۷

    سلام خسته نباشید میخواستم بدونم روی یه اکانت فیفا چند تا تیم التیمیت میشه درست کرد

مطالب پیشنهادی