پاسخ گوگل به اعتراض ها در خصوص نمایشگر موبایل پیکسل 2 XL

پاسخ گوگل به اعتراض ها در خصوص نمایشگر موبایل پیکسل 2 XL

چه در زمان عرضه موبایل V30 ال جی و چه بعدی از معرفی فبلت پیکسل ۲ XL گوگل، اعتراض های زیادی از طرف کاربران در خصوص صفحه نمایش با تکنولوژی P-OLED شرکت ال جی در فضای مجازی انتشار یافت. بالاخره شرکت گوگل به این مسئله واکنش نشان داد.

عمده ایرادهای وارده به پنل های P-OLED را می توان در این موارد خلاصه کرد: رنگ های مرده و غیر واضح، عدم یکنواختی در روشنایی پیکسل ها، ایجاد بافت برفکی در هنگام اسکرول کردن و وجود ته رنگ آبی در هنگام تماشای نمایشگر از پهلو.

گوگل در بیانیه خود این گونه به این مشکلات پاسخ داده است:

«ما نمایشگر پیکسل ها را طوری طراحی کرده ایم که طبیعی ترین و دقیق ترین رنگ ها را بازتولید نماید، اما می دانیم که برخی کاربران رنگ های درخشان تر را ترجیح می دهند، بنابراین ما گزینه ای را در اختیارشان قرار داده ایم که اشباع رنگ را تا ۱۰ درصد افزایش می دهد. ما همیشه به بازخوردهای کاربرانمان توجه می کنیم و اگر درخواست های زیادی در خصوص افزودن گزینه های نرم افزاری دیگری در بخش نمایشگر دریافت نماییم آن را عملی می کنیم.»

حتی افزایش ۱۰ درصدی اشباع رنگ در فبلت پیکسل جدید نیز چندان نمی تواند از بی روحی رنگ های نمایشگر آن در مقایسه با سایر پرچمداران از جمله کهکشانی های سامسونگ و حتی فبلت V30 بکاهد. علاوه بر این، به نظر نمی رسد هیچ آپدیت نرم افزاری بتواند عدم توازن روشنایی پیکسل ها در نقاط مختلف نمایشگر را اصلاح نماید.

تفاوت نمایشگر های P-OLED ال جی با سایر نمایشگرهای OLED موجود در استفاده از یک لایه پلاستیکی منعطف به عنوان بستر چینش پیکسل ها به جای یک لایه شیشه ای سخت است. این تغییر سبب می شود که بتوان به راحتی اقدام به تولید نمایشگرهای انعطاف پذیر کرد. سامسونگ مشابه همین کار را در نمایشگر موبایل های نوت ۸ و S8 انجام داده، اما ظاهراً این اقدام به کاهش کیفیت تصویر و نور نمایشگر منجر نشده است.

به نظر می رسد ال جی هنوز تجربه سامسونگ را در عرصه تولید و عرضه انبوه نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر ندارد و می بایست انتظار اصلاح ایراداتی که به آنها اشاره شد را در نسل های بعدی داشته باشیم.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato