تولید تانک برقی؛ برنامه ده سال آینده ارتش آمریکا

هر روز که می گذرد، خبرهای بیشتری درباره پیشرانه های الکتریکی و گرایش خودروسازان بزرگ و کوچک به سمت این دسته از پیشرانه ها منتشر می شود. حال خبر می رسد که خودروهای نظامی نیز بزودی با موتورهای درون سوز خداحافظی کرده و نیروی مورد نیاز خود را از پیشرانه های برقی دریافت خواهند نمود.

البته از آنجایی که پروژه های این چنینی معمولا محرمانه هستند، احتمالا از مدت ها قبل این موضوع برنامه ریزی شده و اکنون فقط بخش هایی از آن رسانه ای شده است.

بلیط هواپیما

در همایش سالانه مقامات ارتش ایالات متحده آمریکا، آقای دانلد ساندو به موضع ارتش در قبال خودروهای الکتریکی پرداخته و جزئیاتی را در این باره فاش کرده است.

وی گفته:

در 10 سال آینده بعضی از تیم های عملیاتی ما کاملا الکتریکی خواهند شد. این یک تغییر بزرگ بوده و ما آن را انجام خواهیم داد. در این مسیر ما به کمک صنعت خودرو نیاز خواهیم داشت، زیرا افراد زیادی وجود دارند که می گویند این کار غیر ممکن است.

از آنجایی که اکثر زیرساخت ها برای استفاده از سوخت به مدت طولانی توسعه یافته اند، این تغییر جهت چندان آسان نبوده و نیازمند حمایت های مالی، تدوین استراتژی و مرور زمان است. بنابراین نمونه هایی که 10 سال بعد وارد ارتش می شوند، احتمالا نمونه های آزمایشی خواهند بود.

آقای ساندو در ادامه صحبت های خود افزوده که نباید انتظار داشت در 10 سال آینده مثلا تانک آبرامز با پیشرانه کاملا الکتریکی تولید شود، بلکه نمونه های فعلی با نمونه های کاملا جدید که از ابتدا بر اساس این نوع از پیشرانه های طراحی و توسعه می یابند، جایگزین خواهند شد.

به عقیده آقای ساندرو صنعت خودروسازی می تواند نقشی بسیار مهم در این راستا داشته باشد، زیرا شرکت های فعال در این حوزه تجارب خوبی در زمینه پیشرانه های الکتریکی کسب کرده اند.

اگر قرار بر استفاده از موتورهای برقی در خودروها و ماشین آلات جنگی باشد، ارتش به جای نوآوری و ابداع تکنولوژی های جدید، از فناوری هایی که امتحان خود را با موفقیت پس داده اند، بهره خواهد گرفت.

با توجه به شرایط و توانایی خودروهای الکتریکی کنونی، تصور اینکه یک تانک چند ده تنی با تکیه بر باتری و موتور برقی در میدان نبرد موفق ظاهر شود، سخت و دشوار به نظر می رسد. با این حال ارتش آمریکا ظاهرا قصد دارد به هر طریق ممکن وارد این مسیر شده و خود را با خودروسازان و صنعت حمل و نقل همگام سازد.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

کاهش آلودگی هوا طی چند هفته جان انسان ها را نجات می دهد

تحقیقات جدید نشان می دهند کاهش آلودگی هوا تأثیر بسیار سریع و شگرفی روی حفظ جان انسان می گذارد و طی مدت کوتاهی می تواند وضعیت زندگی ما را تغییر دهد.کمیته زیست محیطی مجمع بین المللی FIRS متشکل از سازمان های تحصصی حوزه بهداشت تنفسی که این پژوهش را اجرا کرده، می گوید سیاست ها... ادامه مطلب

جرمی کلارکسون با انتقاد از گرتا تونبرگ این نوجوان سوئدی را احمق خطاب کرد

جرمی کلارکسون را می توان مشهورترین و محبوب ترین ژورنالیست فعال در حوزه خودرو نامید. این مجری 59 ساله که با مستند تاپ گیر به شهرت جهانی دست پیدا کرد، در کنار بررسی های جذاب خودرویی، درباره سایر حوزه ها نیز عقاید جالب و البته بعضا انتقادبرانگیزی را ارایه می کند.در مصاحبه اخیر با نشریه... ادامه مطلب

آیا یک خودرو برقی واقعا سبز و دوستدار محیط زیست است؟

خودروهای برقی هنگام تردد گاز آلاینده ای تولید نمی کنند، به همین جهت این دسته از وسایل نقلیه معمولا با عبارت هایی چون "سبز" و "دوستدار محیط زیست" تبلیغ می شوند. اما در این بین برخی باور دارند که استفاده از چنین عباراتی برای یک خودروی برقی چندان صحیح نیست، چرا که الکتریسیته لازم برای به... ادامه مطلب

بررسی کوتاه هیوندای نکسو 2019؛ محصول هیدروژنی کره ای ها

هیوندای نکسو یک جانشین خلف برای نخستین محصول کمپانی کره‎ای در بخش انرژی پیل سوختی یعنی  ix35 fuel cell محسوب می‎شود.یک خودروی کراس اوور که تنها خروجی اگزوز آن آب خالص است و علاوه بر این هیوندای حتی می‎تواند ادعا کند که نکسو هوای اطراف خود را نیز تمیز می‎نماید.در نوامبر سال 2018 طی یک... ادامه مطلب

شکست سنگین پروژه جاده خورشیدی در فرانسه

در سال 2016 بود که فرانسوی ها با افتتاح اولین جاده خورشیدی جهان سر و صدای زیادی بر پا کردند. حال با گذشت سه سال معلوم شده میزان انرژی به دست آمده از طریق این جاده کمتر از انتظارها بوده و اهداف پروژه تحقق نیافته است.این جاده خورشیدی وات وی (Wattway) نام داشته و در... ادامه مطلب

برخورد سازمان جنگلها با آفرود سواری در جنگل‌ های کشور

در چند سال اخیر، سفرهای تفریحی با خودروهای آفرود به شکل چشمگیری در کشور افزایش یافته و مناطق وسعی از دشت و کویر تا جنگل و سواحل دریا و دریاچه ها را شامل می شود. طبیعتا چنین روندی اثرات نامطلوبی را بر محیط زیست در پی دارد و حالا گویا قرار است سازمان جنگل داری... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟