جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

نکاتی که در مصاحبه استخدامی باید از آنها اجتناب کنید

امروزه در بسیاری از شرکت های خصوصی اولویت اصلی استخدام به توانایی فردی متقاضی مربوط می شود، با این حال موارد دیگری نیز در این روند دخیل هستند که از این میان می توان به خصوصیات اخلاقی اشاره کرد.

اکثر مدیران منابع انسانی و مسئولان استخدام توانایی کشف خصویات اخلاقی حقیقی فرد را دارند. علاوه بر این تحقیقات روانشانی ثابت کرده که هنگام افزایش استرس و فشار، غرایز و اعتقادات ناخوداگاه بر رفتار آگاهانه افراد غلبه می کنند.

در ادامه مقاله به چندین اشتباه رایج اشاره کرده ایم که با اجتناب از آنها می توان شانس استخدام شدن را تا حد زیادی افزایش داد.

1. تلاش برای خودنمایی از ابتدای مصاحبه

همه ما درباره اهمیت ابراز توانایی ها در مصاحبه شغلی مطالب زیادی را خوانده و شنیده ایم به همین خاطر بسیاری از متقاضیان از همان ابتدای مصاحبه و در پاسخ به سوال کلیشه ای «از خودت بگو» سعی دارند مهارت هایشان را نشان دهند.

اما آنچه که این افراد درک نکرده اند این است که هدف از این سوال تنها آب کردن یخ فرد است و در ادامه سوالات بسیاری مطرح می شوند که در آنها می توانید بر توانایی هایتان تاکید کنید. بنابرین سعی کنید مهمات و سلاح هایتان را برای مراحل بعدی ذخیره کنید.

2. خود را باهوش ترین فرد قلمداد کردنبرخی از فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز معتبر این مشکل را دارند و تا حدودی مغرور و خودپسند هستند.

اگرچه برخوداری از رزومه ای مناسب و هوش بالا یک مزیت محسوب می شود اما نکته مهم تر ارائه پاسخ به گونه ای است که نشانه ای از فخر فروشی نبوده و همراه با علاقه و تمایل برای به اشتراک گذاری دانش و تجربیات باشد.

3. عدم برقراری ارتباط با مصاحبه کننده

توانایی برقراری ارتباط در محیط کار اهمیت زیادی دارد بنابرین اغلب مسئولان استخدام سعی می کنند مهارت ارتباطی فرد را مورد سنجش قرار دهند.

پیش از هرچیز در نظر داشته باشید که مصاحبه کننده ها از کره ای دیگری به زمین نیامده اند و با نفوذ به جنبه های انسانی آنها از قبلی نظراتشان راجع به کار و  احساسشان به عنوان یک فرد حرفه ای می توانید آن ها را تحت تاثیر قرار دهید. بنابرین از سوال کردن و جویا شدن نظرات آنها هراس نداشته باشید.

4. پنهان کردن ویژگی های فردی

خصوصیات فردی از قبلی شوخ طبعی مثل استعدادهای دیگر در صورت پرورش و استفاده صحیح می توانند به موفقیت افراد کمک کنند.

برخی افراد از نشان دادن شخصی واقعیشان در موقعیت های رسمی از قبیل مصاحبه شغلی هراس دارند. برای مثال کسی دوست ندارد به عنوان فردی بیش از حدفعال، شوخ طبع، رک، ساده و غیره در نظر گرفته شود اما این کاراکترها عناصری انسانی هستند که افراد را منحصربفرد و خاص می سازند.

از طرف دیگر اگر سعی کنید شخصیت واقعی خود را مخفی کنید ممکن است از طرف دیگر بام افتاده و به عنوان فردی بسیار خشک و انعطاف ناپذیر ارزیابی شوید.

نتیجه گیری

اگر ملاک تمام آزمون های استخدامی فقط عنوان دانشگاه یا امتیاز آزمون ها بود، دیگر مصاحبه ای برگزار نمی شد، پس برای حفظ کردن مطالب و آماده سازی بیش از حد به خودتان سخت نگیرید، در عوض سعی کنید حین مصاحبه با مسئولان استخدام رابطه ای دوستانه برقرار کنید.

مطمئن باشید مصاحبه کنندگان برای خصوصیاتی از قبیل سخت کوشی، سخاوتمندی، اجتماعی بودن و غیره ارزش زیادی قائل شده و در ارزیابی نهایی آنها را مدنظر قرار خواهند داد.

منبع:
INC
برچسب ها

مطالب مرتبط

توصیه های عجیب فلاسفه کهن چین برای موفقیت

اگر از شما می پرسیدند حدس می زنید محبوب ترین کلاس درس هاروارد کدام است چه می گفتید؟ کسانی که مدام به همه توصیه می کنند کدنویسی یاد بگیرند احتمالاً موضوعی فنی مثل آشنایی با علوم رایانه را به عنوان پاسخ درست انتخاب خواهند کرد. کسانی که ذهنی تجربی دارند نیز ممکن است دوره ی... ادامه مطلب

چرا باید ۳۰ دقیقه آغازین هر روزمان را به خودمان اختصاص دهیم؟

تا به حال شده احساس کنید برخی از دوستان یا آشنایانتان به سرعت در زندگی شغلی یا کسب و کارشان پیشرفت می کنند اما شما درجا می زنید؟ اگر پاسختان مثبت است احتمالاً یک کار ساده که می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند از قلم انداخته اید و آن این است... ادامه مطلب

از چه افرادی در محیط کار باید اجتناب کرد؟

در زندگی همه ی ما افرادی وجود دارند که ضررشان بیش تر از سودشان است. همانطور که تایید می کنید انسانهای منفی نگر همیشه مانع پیشرفت مان می شوند، اما صرفا منفی نگرها نیستند که حضورشان در محیط کار می تواند مخرب باشد. از همین رو و البته با درنظر داشتن اهمیتی که زمان در عصر... ادامه مطلب

آینه شغلی چیست و چطور به موفقیت کاری کمک می کند؟

وقتی به هر دلیلی از شغل خود ناراحت هستید، اقرار به این مسئله در مقابل دیگران یا حتی پیش خودتان، بسیار سخت است. ولی اگر از فردی که به خوبی شما را می شناسد، کمک بگیرید، می توانید از میزان ناراحتی خود بکاهید. «اسپنسر راسکاف» (Spencer Rascoff) مدیر عامل وب سایت مشاور املاک «Zillow» معتقد... ادامه مطلب

استارتاپ شکست خورده ای که ۳۰۰ میلیون دلار فروخته شد

در تابستان سال ۲۰۱۱ میلادی، نیک تارانتو بعد از اتمام تحصیلاتش در دانشکده کسب و کار دانشگاه هاروارد و پایان خدمتش در نیروی دریایی آمریکا، به استخدام موسسه Goldman Sachs در آمد. «به سختی در وال استریت کار می کردم و ظرف تنها هفت ماه کارم را در آنجا رها کردم.» آنطور که تارانتو می گوید او در... ادامه مطلب

نقشه مبارزه 8 مرحله ای برای موفقیت کارآفرینان

کارآفرینی سختی های بسیاری را با خود به همراه دارد. هیچ کتابی وجود ندارد که به شما یاد دهد چگونه از هیچ شروع به ساختن کنید. کتاب های زیادی از افکار رهبران وجود دارند اما نمی توانید نمونه ای را بیابید که به شما بگوید چگونه این نقطه ها را به هم وصل کنید. Jason Saltzman... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x