نکاتی که در مصاحبه استخدامی باید از آنها اجتناب کنید

امروزه در بسیاری از شرکت های خصوصی اولویت اصلی استخدام به توانایی فردی متقاضی مربوط می شود، با این حال موارد دیگری نیز در این روند دخیل هستند که از این میان می توان به خصوصیات اخلاقی اشاره کرد.

اکثر مدیران منابع انسانی و مسئولان استخدام توانایی کشف خصویات اخلاقی حقیقی فرد را دارند. علاوه بر این تحقیقات روانشانی ثابت کرده که هنگام افزایش استرس و فشار، غرایز و اعتقادات ناخوداگاه بر رفتار آگاهانه افراد غلبه می کنند.

در ادامه مقاله به چندین اشتباه رایج اشاره کرده ایم که با اجتناب از آنها می توان شانس استخدام شدن را تا حد زیادی افزایش داد.

1. تلاش برای خودنمایی از ابتدای مصاحبه

همه ما درباره اهمیت ابراز توانایی ها در مصاحبه شغلی مطالب زیادی را خوانده و شنیده ایم به همین خاطر بسیاری از متقاضیان از همان ابتدای مصاحبه و در پاسخ به سوال کلیشه ای «از خودت بگو» سعی دارند مهارت هایشان را نشان دهند.

اما آنچه که این افراد درک نکرده اند این است که هدف از این سوال تنها آب کردن یخ فرد است و در ادامه سوالات بسیاری مطرح می شوند که در آنها می توانید بر توانایی هایتان تاکید کنید. بنابرین سعی کنید مهمات و سلاح هایتان را برای مراحل بعدی ذخیره کنید.

2. خود را باهوش ترین فرد قلمداد کردنبرخی از فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز معتبر این مشکل را دارند و تا حدودی مغرور و خودپسند هستند.

اگرچه برخوداری از رزومه ای مناسب و هوش بالا یک مزیت محسوب می شود اما نکته مهم تر ارائه پاسخ به گونه ای است که نشانه ای از فخر فروشی نبوده و همراه با علاقه و تمایل برای به اشتراک گذاری دانش و تجربیات باشد.

3. عدم برقراری ارتباط با مصاحبه کننده

توانایی برقراری ارتباط در محیط کار اهمیت زیادی دارد بنابرین اغلب مسئولان استخدام سعی می کنند مهارت ارتباطی فرد را مورد سنجش قرار دهند.

پیش از هرچیز در نظر داشته باشید که مصاحبه کننده ها از کره ای دیگری به زمین نیامده اند و با نفوذ به جنبه های انسانی آنها از قبلی نظراتشان راجع به کار و  احساسشان به عنوان یک فرد حرفه ای می توانید آن ها را تحت تاثیر قرار دهید. بنابرین از سوال کردن و جویا شدن نظرات آنها هراس نداشته باشید.

4. پنهان کردن ویژگی های فردی

خصوصیات فردی از قبلی شوخ طبعی مثل استعدادهای دیگر در صورت پرورش و استفاده صحیح می توانند به موفقیت افراد کمک کنند.

برخی افراد از نشان دادن شخصی واقعیشان در موقعیت های رسمی از قبیل مصاحبه شغلی هراس دارند. برای مثال کسی دوست ندارد به عنوان فردی بیش از حدفعال، شوخ طبع، رک، ساده و غیره در نظر گرفته شود اما این کاراکترها عناصری انسانی هستند که افراد را منحصربفرد و خاص می سازند.

از طرف دیگر اگر سعی کنید شخصیت واقعی خود را مخفی کنید ممکن است از طرف دیگر بام افتاده و به عنوان فردی بسیار خشک و انعطاف ناپذیر ارزیابی شوید.

نتیجه گیری

اگر ملاک تمام آزمون های استخدامی فقط عنوان دانشگاه یا امتیاز آزمون ها بود، دیگر مصاحبه ای برگزار نمی شد، پس برای حفظ کردن مطالب و آماده سازی بیش از حد به خودتان سخت نگیرید، در عوض سعی کنید حین مصاحبه با مسئولان استخدام رابطه ای دوستانه برقرار کنید.

مطمئن باشید مصاحبه کنندگان برای خصوصیاتی از قبیل سخت کوشی، سخاوتمندی، اجتماعی بودن و غیره ارزش زیادی قائل شده و در ارزیابی نهایی آنها را مدنظر قرار خواهند داد.

مطالب مرتبط

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

آیا افراد باهوش حتما پولدار می‌شوند؟

در حالی است که از نظر بسیاری هوش بالا در رقم زدن آینده ای درخشان بیشترین تاثیر را دارد، مطالعات نشان داده تاثیر شخصیت روی موفقیت افراد بیش از سطح بهره هوشی یا IQ است.هرچند بسیاری تصور می کنند فرزندشان به خاطر بهره هوشی بالا حتما آینده ای درخشان خواهد داشت اما بر اساس مطالعات «جیمز ژوزف هکمن»،... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

رؤیاهای بر باد رفته؛ ۱۳ استارتاپ که رنگ ۲۰۲۰ را ندیدند

اغلب اوقات در رسانه ها از استارتاپ هایی سخن به میان می آید که توسط چند جوان کاربلد و مشتاق راه اندازی شده و پله های ترقی را یکی پس از دیگری پیموده اند اما به ندرت سراغ آنهایی می روند که در مسیر راه اندازی کسب و کارهای نوپا شکست خورده اند. هرچند اشتیاق... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟