سونی به زودی از نسل جدید سگ های رباتیک خود رونمایی می کند

سونی به زودی از نسل جدید سگ های رباتیک خود رونمایی می کند

شرکت سونی اواسط سال ۱۹۹۸ میلادی کانسپت یک سگ رباتیک خانگی را معرفی کرد و یک سال بعد نخستین سری از ربات های سرگرمی سری «AIBO» خود را به بازار عرضه نمود.

سگ های رباتیک سونی محصولاتی لوکس و گرانقیمت بودند

البته این سگ های رباتیک جالب از نظر تجاری موفقیت چشمگیری کسب نکردند و بیشتر توسط خانواده های ثروتمند و به عنوان اسباب بازی برای کودکان خریداری شدند؛ امری که در نهایت موجب شد «هاوارد استرینگر» مدیر عامل سابق سونی، در سال ۲۰۰۶ و همسو با سیاست های کاهش هزینه، توسعه و تولید AIBO را متوقف کند.

نسل اول سگ های رباتیک AIBO

حالا به گزارش وال استریت ژورنال، کمپانی سونی که AIBO را به عنوان یک محصول برجسته و نمادین در تاریخ خود می داند، تصمیم گرفته سری جدیدی از سگ های رباتیک خود را به بازار عرضه کند.

بر اساس اطلاعات موجود، سگ رباتیک جدید سونی نسبت به نسخه های قبلی قابلیت های حرکتی پیشرفته تری داشته و در کنار بهره مندی از هوش مصنوعی قدرتمند، می تواند با ارتباط اینترنتی سریع به بخشی از شبکه اینترنت اشیا در خانه تبدیل شود.

آخرین نسل از سگ های رباتیک AIBO

گفتنی است کمپانی سونی هنوز در این باره رسماً اظهار نظری نکرده و از نام و قیمت احتمالی محصول جدید اطلاعی در دست نیست؛ با این حال جالب است بدانید که نسل های قبلی سگ رباتیک سونی با قیمت هایی در حدود ۲۵۰۰ دلار به فروش می رسیدند که به هیچ عنوان مبلغ کمی نیست.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato