نگاهی به آمار دانلود و درآمد اپلیکیشن های اندروید و iOS

نگاهی به آمار دانلود و درآمد اپلیکیشن های اندروید و iOS

بر اساس گزارش کمپانی تحلیل بازار «App Annie» کاربران اندروید (به جز کاربران چینی) در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ میلادی، مجموعاً نزدیک به ۳۲۵ میلیارد ساعت از زمان خود را صرف اپلیکیشن های اندرویدی کرده اند.

زمان سپری شده در اپلیکیشن ها

آمار مورد بحث افزایش ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد که طبق پیش بینی App Annie، این رشد در زمینه دانلود اپلیکیشن های موبایل نیز وجود خواهد داشت و تا سال ۲۰۲۱، کاربران پلتفرم های اندروید و iOS در مجموع ۲۴۰ میلیارد بار از پلی استور و اپ استور دانلود خواهند کرد و رقم پرداختی آنها نیز به ۱۰۰ میلیارد دلار در سال خواهد رسید.

کاربران iOS برای اپلیکیشن ها بیشتر هزینه می کنند

نکته قابل توجه در زمینه تغییر روند بازار اپلیکیشن ها، افزایش سه برابری پرداخت های درون برنامه ای نسبت به پرداخت اولیه برای خرید اپلیکیشن است که طبق آمارها، کاربران iOS در این زمینه پول بیشتری خرج کرده اند و دو پلتفرم طی سه ماهه سوم ۲۰۱۷، مجموعاً ۱۷ میلیارد دلار (رشد ۲۸ درصدی) را روانه جیب توسعه دهندگان و کمپانی های دست اندرکار نموده اند.

دانلود جهانی اپلیکیشن ها

در این بین آمارها نشان می دهند که در بازه زمانی مورد بحث، اپلیکیشن های اندرویدی با ۱۷ میلیارد دانلود رشد ۱۲۵ درصدی را تجربه کرده اند که نسبت به رقم ۱۶ میلیونی و رشد ۱۱۵ درصدی برای iOS، نشان دهنده نرخ بالاتر پلتفرم اندروید در زمینه نصب نرم افزار توسط کاربران بوده که یکی از مهم ترین عوامل آن، افزایش دو برابری دانلودها در بازار بزرگ و پرجمعیت هندوستان است.

درآمد جهانی از اپلیکیشن ها

لازم به ذکر است که در طرف دیگر میدان پلتفرم iOS در زمینه کسب درآمد با ۱۱ میلیارد دلار، ۹۵ درصد بهتر از اندروید عمل کرده که این فاصله نسبت به سال گذشته، ۵ درصد افزایش یافته است.

گفتنی است اپلیکیشن های حوزه سرگرمی محبوب ترین گروه در هر دو اکوسیستم بوده اند به طوری که ۴۵ درصد از کل درآمد اندروید را به خود اختصاص داده و سومین دسته بزرگ در پلی استور به حساب می آیند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato