هجوم کاربران برای پیش خرید آیفون 10 و اتمام موجودی اپل

هجوم کاربران برای پیش خرید آیفون 10 و اتمام موجودی اپل

دیروز، جمعه ۵ آبان ماه بالاخره پس از هفته ها انتظار، امکان پیش خرید آیفون ۱۰ فراهم شد، ولی تنها ساعاتی پس از شروع فروش این اسمارت فون، موجودی آن به پایان رسید. به دنبال استقبال خریداران، اپل اعلام کرد که میزان پیش خریدها فراتر از انتظارشان بوده.

گفتنی است در روزهای اخیر خبرهای بسیاری در خصوص تولیدات آیفون ۱۰ و نیز عرضه محدود آن در ابتدای سال جاری شنیده بودیم؛ اخیراً بلومبرگ گزارش کرد که اپل به منظور افزایش سرعت تولید، کیفیت ماژول های Face ID را کاهش داده؛ البته کمی بعد این موضوع تکذیب شد.

همچنین پیش از آن نیز شنیده شده بود که علاوه بر پنل های نمایشگر پرچمدار اپل، برد مرتبط با سنسورهای Face ID و آنتن این موبایل نیز از مقصرین اصلی کاهش سرعت تولید آیفون ۱۰ هستند و کوپرتینویی ها برای حل مشکل قصد دارند مدیر عملیاتی خود، «جف ویلیامز» (Jeff Williams) را راهی مقر شرکت سازنده آیفون، یعنی فاکسکان در تایوان کنند.

ماژول دوربین Face ID از مقصرین اصلی کاهش سرعت تولید آیفون ۱۰

«مینگ چی کو» (Ming-Chi Kou) تحلیلگر با سابقه موسسه «KGI Securities» نیز در گزارش خود اعلام نمود که آیفون ۱۰ در دو هفته ابتدایی عرضه، تنها در تعداد بسیار محدود ۲ الی ۳ میلیون عدد به بازار خواهد آمد.

لازم است یادآوری کنیم که آیفون X از ۱۲ آبان ماه، در فروشگاه های اپل در سراسر جهان، از ساعت ۸ صبح به وقت محلی، آماده فروش خواهد بود. قیمت این تلفن هوشمند نیز برای نسخه های با ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی، به ترتیب ۹۹۹ و ۱۱۴۹ دلار درنظر گرفته شده. البته مشخص نیست که آیا پرچمدار جدید در فروشگاه ها هم با مشکل عرضه محدود مواجه خواهد شد یا خیر. برای فهمیدن این موضوع باید تا جمعه آتی صبر نماییم.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato