تصویر افشا شده از گلکسی اس 9 به حذف جک هدفون اشاره دارد

تصویر افشا شده از گلکسی اس 9 به حذف جک هدفون اشاره دارد

با معرفی مهم ترین پرچمداران سال ۲۰۱۷، کم کم به انتشار شایعات و تصاویر تلفن های پرطرفدار سال ۲۰۱۸ نزدیک تر می شویم. در این بین مهم ترین بحثی که در دنیای موبایل مطرح شده، احتمال ادغام اسکنر اثر انگشت با نمایشگر در پرچمداران پرفروش است که تا این لحظه، خبر رسمی یا قطعی از وجود قابلیت مذکور در محصولات مورد نظر منتشر نشده است.

امروز اما منابع چینی تصاویر جدیدی از طرح پرچمداران گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس را افشا کرده اند که در توضیحات آن ها به احتمال ادغام حسگر اثر انگشت با نمایشگر (یا انتقال دوباره آن به پنل پشتی) اشاره شده است.

قابلیت تشخیص چهره سه بعدی احتمالاً در گلکسی اس ۹ حضور خواهد داشت

در کنار مبحث اسکنر اثر انگشت، تصاویر جدید از حضور قابلیت تشخیص چهره ایمن تر در پرچمداران ۲۰۱۸ سامسونگ خبر می دهند که شامل سنسورهای سه بعدی نیز می شود. در صورت صحت ماجرا، احتمالاً سامسونگ با بهره گیری از حسگرهای عمق سنج در کنار اسکنر عنبیه، مستقیماً به رقابت با قابلیت FaceID اپل خواهد رفت که البته این ویژگی نیز هنوز به دست مشتریان نرسیده و از عملکرد آن در استفاده روزمره اطلاعی در دست نیست.

در این میان شاید نزدیک ترین خبر به واقعیت، حذف جک هدفون از گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس باشد که احتمال انجام آن توسط سامسونگ و پیوستن به جمع اکثر تولیدکنندگانی که به درگاه USB-C اکتفا کرده اند، منطقی به نظر می رسد.

لازم به ذکر است که با توجه به تصاویر موجود، طراحی پرچمداران ۲۰۱۸ سامسونگ نسبت به مدل های سال ۲۰۱۷ تفاوت چندانی نداشته و تنها حاشیه های نمایشگر در بالا و پایین اندکی باریک تر شده است.

گفتنی است در تصاویر اخیر به حضور دوربین اصلی ۱۶ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی نیز اشاره شده که هر دو مورد از نوع دوگانه خواهند بود.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato