افزایش بی سابقه ارزش سهام اپل به دنبال عرضه آیفون 10 به بازار

افزایش بی سابقه ارزش سهام اپل به دنبال عرضه آیفون 10 به بازار

روز گذشته بازار بورس «نزدک» شاهد رویدادی تاریخی بود که طی آن اپل توانست با افزایش ارزش هر سهم خود به ۱۶۷ دلار، ارزش بازارش را به ۸۶۱ میلیارد دلار برساند.

اگر این شرکت بتواند ارزش هر سهم خود را ۱۶ درصد دیگر بهبود بخشیده و به ۱۹۳.۶ دلار برساند به اولین کمپانی تریلیون دلاری تاریخ تبدیل خواهد شد.

دلیل افزایش ارزش سهام این شرکت استقبال کم نظیر خریداران از پیش فروش آیفون ۱۰ بود است، به گونه ای که مسئولان اپل اعلام کردند تعداد سفارش های ثبت شده برای پیش خرید پرچمدار جدید این کمپانی فراتر از انتظارات آنها بوده است.پیش از این گزارش های بسیاری درباره کند بودن روند تولید آیفون ۱۰ به خاطر چالش های از قبیل نمایشگر OLED و دوربین «TrueDepth» منتشر شده بود.

چالش های موجود باعث شد اپل نتواند دستگاه های کافی را برای تامین تقاضای همه کاربران تولید کند و سه میلیون موبایل آماده شده در همان دقایق اولیه به فروش رسیدند.

گفتنی است کاربرانی که اکنون آیفون ۱۰ را پیش خرید کرده اند باید بین ۵ تا ۶ هفته منتظر دریافت آن بمانند، در حالی که این مدت برای آیفون ۷ پلاس ۲ تا ۳ هفته بود، به همین خاطر اپل از تامین کنندگانش در تایوان خواسته ظرفیت تولید خود را به دو برابر برسانند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato