مینگ چی کو: دوربین اصلی آیفون های 2018 به فناوری TrueDepth مجهز نمی شود

آیفون 10 اپل با معرفی مجموعه ای از سنسورها در کنار دوربین سلفی 7 مگاپیکسلی خود فناوری «TrueDepth» را به دنیای موبایل معرفی کرد که توانایی تشخیص سه بعدی چهره ها و اجسام را داشته و می تواند در زمینه های متنوعی به کار گرفته شود.

یکی از مهم ترین حوزه های کاربردی تکنولوژی مورد اشاره، بحث واقعیت افزوده است که اپل نیز با ارائه پلتفرم ARKit به این زمینه وارد شده؛ اما به اعتقاد «مینگ چی کو» تحلیلگر مؤسسه KGI Securities فناوری TrueDepth حداقل در مدل های سال 2018 به ماژول دوربین اصلی آیفون اضافه نخواهد شد.

ماژول دوربین آیفون 10

همان طور که قبلاً در دیجیاتو خواندید، آقای کو معتقد است که دوربین TrueDepth اپل همین حالا نیز از سایر رقبا بسیار جلوتر بوده و کمپانی باید روی تحویل به موقع محصولات خود تمرکز کند. وی دی این باره اظهار داشته:

بر اساس تحلیل های ما و بر خلاف انتظار بازار، پیش بینی نمی کنیم تکنولوژی TrueDepth یا فناوری تشخیص سه بعدی به ماژول دوربین اصلی آیفون های 2018 اضافه شود.

با اینکه اعتقاد داریم فناوری مذکور در زمینه واقعیت افزوده بسیار کاربردی خواهد بود، انتظار داریم اپل ابتدا دو مشکل اصلی خود را حل کند:

نخست توسعه هوش مصنوعی و نرم افزار ARKit که نیازمند زمان خواهد بود.

دوم دستیابی به منبع تأمین قطعات با ثبات و ارسال به موقع سفارش ها، چرا که ارائه تکنولوژی TrueDepth در دوربین عقب نسبت به الان شرایط پیچیده تری خواهد داشت.

گفتنی است با وجود پیش بینی عدم حضور فناوری TrueDepth در دوربین اصلی آیفون های 2018، مینگ چی کو نظر مثبتی نسبت به رویکرد اپل در زمینه موبایل داشته و انتظار دارد سایر ویژگی های فنی آیفون ها در سال آینده مورد ارتقا قرار گیرند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟