سامسونگ بیشترین سهم بازار تلفن های هوشمند را در اختیار دارد

سامسونگ بیشترین سهم بازار تلفن های هوشمند را در اختیار دارد

بر اساس آمار اخیر مؤسسه تحلیل بازار «IDC» برای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ میلادی، کمپانی سامسونگ بیشترین سهم بازار را در میان تولیدکنندگان تلفن هوشمند دنیا در اختیار دارد.

طبق آمار مورد بحث، سامسونگ با عرضه ۸۳ میلیون تلفن هوشمند در سه ماهه سوم ۲۰۱۷، رشد ۹.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و در بازار تلفن های هوشمند، بالاتر از رقبای اندرویدی و اپل قرار می گیرد.

گلکسی نوت ۸ از عوامل مؤثر در افزایش فروش سامسونگ بوده است

بنا بر تحلیل IDC، عامل اصلی افزایش فروش سامسونگ تقاضای فزاینده بازار برای موبایل های کمپانی کره ای و به خصوص پرچمدار اخیر شرکت (گلکسی نوت ۸) است. البته با وجود فروش تعداد بیشتری تلفن همراه، واحد اسمارتفون سامسونگ از کاهش درآمد خود خبر داده؛ چرا که بخش اعظم فروش مربوط به دستگاه های میان رده و اقتصادی (با حاشیه سود کمتر) بوده است.

پس از سامسونگ هوآوی با فروش ۳۹.۱ میلیون واحد رتبه دوم را در میان تولیدکنندگان موبایل های اندرویدی کسب کرده که حاکی از رشد ۱۶.۱ درصدی غول تکنولوژی چینی است.

به گفته تیم پژوهشی، هوآوی در فروش پرچمداران و میان رده های خود موفق بوده و Mate 9 و P10 به عنوان محصولات رده بالا، در کنار خانواده Honor مؤثرترین محصولات در افزایش فروش کمپانی بوده اند.

از سوی دیگر شرکت چینی اوپو نیز با اتخاذ راهبردهای بازاریابی متفاوت و عقد قرارداد با فروشنده های موبایل، محصولات خود را بیش از پیش در معرض دید خریداران قرار داده و از این راه توانسته ۳۰.۷ میلیون واحد تلفن هوشمند بفروشد.

در نهایت کمپانی شیائومی نیز به عنوان هموطن هوآوی و اوپو، به کمک حضور قدرتمند در بازار هند و ارائه تسهیلات مالی و پشتیبانی از محصولات، فروش ۲۷.۶ میلیونی را در سه ماهه سوم ۲۰۱۷ تجربه کرده که نسبت به آمار ۱۳.۶ سال گذشته رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

نظرات ۱۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato