گفتگوی دیجیاتو با سرپرست سازمان تاکسیرانی کشور: آیین‌نامه تاکسی‌های آنلاین در راه است

فارغ از جدال کسب‌وکارهای مدرن و سنتی که در حیطه تاکسی‌های آنلاین بسیار پررنگ شده، در پاره‌ای از موارد همکاری‌هایی هم بین دولت و این سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند هم به چشم می‌خورد که بنا به گفته مسئولین، باعث نظم‌یافتن این سرویس‌ها می‌شود. «مرتضی ضامنی»، سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، در حاشیه نمایشگاه مطبوعات خبر از همکاری سازمان تاکسیرانی کشور و حوزه مجازی تاکسی اینترنتی داده که در پی آن آیین‌نامه ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی تهیه و تنظیم شده است.

وی ضمن اشاره به حوادث ناگواری که در استفاده از اسنپ به وجود آمد و جامعه را آزرده‌خاطر کرده بود گفت:

«فعالیتی که هم‌اکنون در کشور در حال انجام است، چارچوب‌های کلی و لازم را در بر ندارد، به طوری که در چند روز گذشته در جراید مشاهده کردیم که برخی رانندگان اعمالی را انجام دادند که موجب آزردگی خاطر جامعه شده است. پیش‌نویسی در زمینه آیین نامه ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی تنظیم و تدوین شده که آن را به شورای عالی ترافیک وزارت کشور ارسال کردیم که پیش‌نویس آن در کمیته فنی شورای ترافیک در حال بررسی و رسیدگی است.»

به نظر می‌رسد اشارات اخیر ضامنی در ادامه گفتگوی او با رادیو جوان در تیرماه سال جاری باشد، وی در این گفتگو برای اولین بار درباره ضرورت تنظیم قوانین در حیطه تاکسی آنلاین با مشارکت سران این حوزه صحبت به میان آورده بود و حال بعد از گذشت نزدیک به 4 ماه خبر از نهایی شدن اظهارات پیشین خود می‌دهد. برای شفاف شدن بیشتر موضوع، با مرتضی ضامنی به گفتگو نشستیم. او در خصوص این آیین‌نامه به دیجیاتو می‌گوید:

«شورای عالی ترافیک به ما تکلیف کرد که قوانینی را در زمینه حیطه کاری تاکسی‌های آنلاین تدوین کرده و آنها را منتشر کنیم. در همین راستا سازمان تاکسیرانی نظرات کارشناسان موسسات و  برندهای تاکسی‌های اینترنتی که حرفی برای گفتن در این بازار داشته باشند را دریافت کرده و با توجه به نظرات آنها و قوانین جامعه، پیش‌نویس آن را تهیه کردیم. این پدیده نوظهور نیازمند یک سری آیین نامه و دستورالعمل خدماتی است تا شهروندان از کارکرد آن نتیجه بهتری بگیرند.»

ضامنی به حق و حقوق رانندگان برای فعالیتشان در تاکسی‌های آنلاین اشاره می‌کند و با اشاره به اعتراض برخی از رانندگان اسنپ در چند روز گذشته به دیجیاتو می‌گوید:

«باید حداقل حقوقی برای آنها در نظر گرفته شود و مطالبات آنها دیده و شنیده شود. به شخصه با اعتراض این رانندگان نسبت به قیمت‌گذاری ناعادلانه سفرهای چنین سامانه‌هایی موافق هستم. باید دید که بعد از گذشت چند سال از فعالیتشان آیا سودی هم عاید آنها می‌شود و این قیمت‌گذاری‌ها که به نوعی شیوه تبلیغاتی آنهاست پایدار می‌ماند یا خیر. جدا از این مسئله، موضوع بیمه رانندگان مطرح است که در صورت تصویب این آیین‌نامه و قرار گرفتن برندهای این حوزه در چارچوب آن، قطعا رانندگان این سامانه‌ها مثل رانندگان سازمان تاکسیرانی از شرایط ویژه‌ای در زمینه بیمه تامین اجتماعی و حتی شخص ثالث و بیمه بدنه که به زودی برای تاکسیرانان شهری در نظر گرفته می‌شود، برخوردار خواهند بود.»

وی ضمن اشاره به فعالیت پیک‌های موتوری آنلاین به این موضوع اشاره می‌کند که چون اصولا ماهیت کارکردن این سامانه‌ها هنوز به‌درستی مشخص نیست، در این آیین‌نامه به آنها اشاره‌ای نشده است. سرپرست سازمان تاکسیرانی کشور معتقد است که تمامی مجوزهای حمل‌ونقل تاکسی‌های آنلاین باید زیر نظر شهرداری باشد و این آیین نامه نیز پلی بین رانندگان آنلاین و شهرداری‌های مناطقی که در آن فعالیت می‌کنند خواهد بود.

به نظر می‌رسد با تدوین این آیین نامه قرار است خلاء قوانین نانوشته حوزه تاکسی‌های آنلاین بالاخره پر شود. در همین رابطه «مهدی بدری»، کارشناس حقوقی در گفتگو با دیجیاتو از قوانین کشورمان درباره تاکسی‌های اینترنتی می‌گوید:

«در ماده 9 قانون توسعه حمل‌ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و همچنین ماده 32 که مربوط به رسیدگی تخلفات حوزه رانندگی می‌شود، شهرداری به عنوان مسئول حمل‌ونقل عمومی در شهر و حومه معرفی شده و مجوزهای لازم را صادر می‌کند. این مسئله باعث شده تا اتحادیه تاکسیرانی کشور به عنوان یکی از بزرگترین زیرمجموعه‌های شهرداری وارد کار شده و چهارچوب‌های حقوقی و قانونی را برای این حوزه تعریف کنند.»

وی درباره لزوم تدوین چنین قانونی در سال‌های اولیه شروع فعالیت این شرکت‌ها می‌گوید و معتقد است که قانون کشور در همه زمینه‌ها نیاز به یک بروزرسانی اساسی دارد چرا که حوزه استارتاپ‌ها وارد کار شده‌اند و به خاطر همین کمبود قوانین پایه درباره آنها ضربه‌های سختی خورده‌اند:

«در بین تمام استارتاپ‌ها، کمترین مشکل را فروشگاه‌های آنلاینی مثل دیجی‌کالا و بامیلو از نظر حقوقی دارند و بیشترین مشکل را همین صنف تاکسی‌های آنلاین. بازار سنتی اجناس و کالا توانسته تعامل خوبی با فروشگاه‌های اینترنتی پیدا کند و حالت مارکت آنلاینی که برخی از همین فروشگاه‌ها گرفته‌اند، پلی بین قدیمی‌های بازار و فضای مجازی شده است. اما در زمینه حمل‌ونقل هوشمند، از تاکسی گرفته تاپیک موتوری و سیستم‌های اشتراک مسافرتی (Car Sharing) مشکلات اساسی وجود دارد.

به عنوان مثال هنوز به طور دقیق مشخص نیست مجوز فعالیت این گونه سازمان‌ها با کدام نهاد است و دعوای حقوقی بین شهرداری، اتاق اصناف، وزارت ارتباطات و شرکت ملی پست و... وجود دارد و هر کس خودش را بنیان اصلی ماجرا می‌بیند. دنیای ارتباطات به سمت عصر پسااستارتاپی پیش می‌رود و ما هنوز اندر خم قوانین ساده استارتاپ‌های خودمان مانده‌ایم.»

در ابتدای فعالیت چنین کسب‌وکارهای اینترنتی جدید مسئولان آنها از اتحادیه تاکسی‌داران درخواست همکاری و تعامل داشتند که در آن زمان با واکنش نسبتا منفی از سوی این اتحادیه روبرو شدند ولی با گذشت زمان این کارشکنی‌ها کنار گذاشته شد و زمزمه‌های همکاری در برخی موارد مثل تنظیم همین آیین نامه به گوش می‌رسد. تعامل تاکسی‌های آنلاین با اتحادیه تاکسی‌داران در هر جنبه‌ای می تواند گره گشا و راه حلی برای رونق بیشتر هر دوی این شرکت‌ها و فعالیت آنها در فضای سنتی (فیزیکی) و فضای مجازی باشد.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

درخواست وزارت دادگستری آمریکا از کنگره برای کاهش مصونیت حقوقی پلتفرم‌های اجتماعی

دادستان کل آمریکا اعلام کرد وزارت دادگستری این کشور لایحه اصلاح قانونی که دست شبکه‌های اجتماعی را در مدیریت محتوا باز می‌گذارد تسلیم کنگره کرده است.«ویلیام بار»، دادستان کل ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در رویدادی که در کاخ سفید برگزار شد، اعلام کرد وزارت دادگستری آمریکا لایحه اصلاح بند ۲۳۰ قانون Communications Decency Act of... ادامه مطلب

اینستاگرام ریلز با قابلیت ارسال ویدیو‌‌های طولانی‌تر و ویرایش آسانتر به‌روز شد

اینستاگرام به دنبال استقبال کاربران از قابلیت «ریلز» و به منظور رقابت با «تیک تاک»، ریلز را با قابلیت‌های جدید از جمله افزایش مدت زمان ضبط کلیپ، افزایش زمان تایمر و امکان حذف و کوتاه کردن کلیپ‌ها به روز رسانی کرد.چند ماه قبل اینستاگرام در رقابت با تیک تاک، قابلیت جدیدی به پلتفرم خود با نام... ادامه مطلب

جاسوسی از گوشی کاربران از طریق آسیب‌پذیری اینستاگرام

محققان امنیتی آسیب پذیری را در اینستاگرام شناسایی کرده‌اند که به هکرها امکان جاسوسی از گوشی کاربران از طریق دوربین و میکروفون را می‌داد.این باگ مهم توسط موسسه امنیتی «Check Point» شناسایی شد اما برای جلوگیری از سوءاستفاده هکرها به صورت محرمانه به فیسبوک گزارش شد. مشکل مذکور که حالا برطرف شده به عنوان آسیب‌پذیری حیاتی در... ادامه مطلب

تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد

تسلا از احداث یک کارخانه جدید تولید کاتد در ایالات متحده خبر داد. «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا هدف از ساخت این کارخانه را کاهش هزینه‌های زنجیره تأمین و ساده‌سازی فرآیند تولید کاتد اعلام کرده است.ماسک در جریان رویداد Battery Day که در آن تسلا از سلول باتری جدید رونمایی کرد، گفت پروسه تولید کاتد فعلی... ادامه مطلب

اجرای کدهای زبان برنامه ‌نویسی سوییفت و فلاتر در ویندوز ممکن شد

اپل و گوگل ابزارهایی جدید را برای توسعه برنامه‌های ویندوز ۱۰ در اختیار توسعه دهندگان قرار دادند. پشتیبانی زبان برنامه‌نویسی «سوییفت» و فریمورک «فلاتر» گوگل از ویندوز کار را برای برنامه‌نویسان بسیار ساده خواهد کرد.سوییفت به دولوپرها امکان توسعه برنامه برای سیستم‌های عامل iOS, macOS, watchOS, tvOS، لینوکس و پلتفرم‌های z/OS را می‌دهد. پروژه سوییفت که... ادامه مطلب

نسخه دسکتاپ ویکی پدیا بعد از ده سال بازطراحی می‌شود

نزدیک به بیست سال است که کاربران از «ویکی پدیا» استفاده می‌کنند و از بین میلیون‌ها مدخل این وب‌سایت، به جستجوی موضوعات مختلف می‌پردازند. اکنون قرار است بعد از گذشت ده سال، طراحی نسخه دسکتاپ این سایت پر مخاطب دستخوش تغییراتی مثبت قرار گیرد تا مخاطبان بتوانند تجربه کاربری بهتری داشته باشند.ویکی پدیا تصویر و همچنین... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟