همه چیز درباره آیفون 13
کسپرسکی: برای پیدا کردن هکرها برخی فایل های کاربرانمان را ذخیره کرده ایم

کسپرسکی: برای پیدا کردن هکرها برخی فایل های کاربرانمان را ذخیره کرده ایم

همان طور که می دانید کسپرسکی یک شرکت امنیت اطلاعات روسی است که نرم افزار آنتی ویروس قدرتمند و پر طرفداری دارد؛ اما این شرکت در ماه های اخیر با اتهامات زیادی در زمینه حفاظت از حریم خصوصی (به ویژه در آمریکا) مواجه شده که راه دشواری برای رفع آنها در پیش خواهد داشت.

در یکی از تازه ترین موارد «ایوجین کسپرسکی» بنیان گذار کمپانی، اذعان کرده آنتی ویروس کسپرسکی در سال ۲۰۱۴ و در جریان اسکن کامپیوتر یکی از اعضای سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) بعضی از ابزارهای جاسوسی این سازمان را در پایگاه داده شرکت کپی کرده است.

امکان کپی کردن فایل های بی خطر سیستم کاربران حریم خصوصی آنها را نقض می کند

البته اتفاق مورد بحث باعث شد آنتی ویروس کسپرسکی یکی از پیچیده ترین و قدرتمندترین بدافزارهای تخریب استارتاپ ویندوز را کشف و نابود کند؛ اما کپی کردن برخی از فایل هایی که به هیچ عنوان برای امنیت سیستم تهدید آمیز نبوده اند، مسئله ایست که کسپرسکی را در مقام اتهام قرار داده است.

علاوه بر این مورد، نرم افزار کسپرسکی در مورد دیگری تصویر چهره یک هکر را از کامپیوتر وی استخراج کرده بود که البته مدیر عامل شرکت برای پیشگیری از افشای بعضی اطلاعات به هکرها، از بیان جزئیات ماجرا خودداری کرده است.

با این حال امکان دسترسی و حتی کپی کردن فایل های بی خطر سیستم کاربران امری است که مستقیماً حریم خصوصی را نقض کرده، و گمانه زنی ها در رابطه با احتمال همکاری کسپرسکی با سرویس اطلاعاتی روسیه را تقویت می کند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato