دادگاه عالی آمریکا درخواست تجدید نظر سامسونگ را رد کرد

دادگاه عالی آمریکا درخواست تجدید نظر سامسونگ را رد کرد

همان طور که احتمالاً می دانید ماجرای دعوای حقوقی اپل و سامسونگ سر دراز دارد و این دو کمپانی نزدیک به هفت سال است که بر سر چند پتنت طراحی و کاربردی با یکدیگر دچار اختلاف شده اند.

درخواست سامسونگ توسط ۱۱ قاضی در دادگاه عالی آمریکا بررسی شده است

البته سامسونگ و اپل در برخی زمینه های دیگر شریک تجاری محسوب می شوند اما این امر نتوانسته جلوی شکایت کمپانی ساکن کوپرتینو از رقیب کره ای را بگیرد. جالب است بدانید که اپل شکایات مختلفی از سامسونگ داشته که در یکی از موارد موفق شده رقیب خود را به دلیل استفاده از ویژگی هایی مانند «Auto correct» (اصلاح خودکار املای کلمات) و «Slide to unlock» (باز کردن قفل موبایل) به پرداخت ۱۱۹.۶ میلیون دلار محکوم کند.

حال خبر می رسد که دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا درخواست تجدید نظر سامسونگ برای پرونده مورد بحث را را رد کرده، و این شرکت شانس خود را برای کاهش یا لغو جریمه مربوط به نقض پتنت های نرم افزاری اپل از دست داده است.

لازم به ذکر است که درخواست سامسونگ پیش از این توسط تیمی متشکل از ۳ قاضی مورد بررسی قرار گرفته بود، اما این بار توسط ۱۱ قاضی بررسی شد، که البته کمپانی کره ای مسلماً از نتایج آن راضی نبوده و اظهار داشته دادگاه عالی بدون شنیدن دفاعیات شفاهی و بررسی سایر اسناد مربوطه اقدام به تصمیم گیری کرده است.

گفتنی است پرونده مورد بحث با دعوای حقوقی اپل و سامسونگ بر سر پتنت های طراحی (که جریمه ۳۹۹ میلیون دلاری را برای کره ای ها در پی داشته) متفاوت بوده، و دادگاه تجدید نظر مورد دوم بهار سال آینده برگزار خواهد شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato