گوگل به زودی در سرویس Earth وضعیت آلودگی هوا را هم به نمایش می گذارد

گوگل به زودی در سرویس Earth وضعیت آلودگی هوا را هم به نمایش می گذارد

گوگل در پروژه جدید خود خواستار آن است که توجهات بیشتری را به اهمیت حفاظت از محیط زیست جلب کند. مطابق آخرین گزارشات، گوگل در پروژه ای مشترک با Aclima که یک شرکت فعال در حوزه تکنولوژی های زیستی است، در حال حاضر روی تهیه نقشه های آلودگی هوا از ایالت کالیفرنیای آمریکا کار می کند تا بتواند این نتایج را با کلیه کاربران در پلتفرم گوگل ارث به اشتراک بگذارد.

گفتنی است که گوگل و آکلیما در تهیه این نقشه ها از ماشین های گوگل استریت ویو استفاده کرده اند و تا کنون موفق شده اند که با ۴۰۰۰ ساعت تصویربرداری، بیش از ۱۰۰ هزار مایل از مساحت ایالت کالیفرنیا را پوشش بدهند.

Karin Tucen-Bettman، مدیر برنامه توسعه گوگل ارث بر این باور است که دانشمندان و متخصصین سنجش کیفیت هوا می توانند از این اطلاعات برای ارائه راهکارهایی جهت پیشگیری از آلودگی به دولت و سازمان های حفاظت از محیط زیست استفاده نمایند.

گوگل و آکلیما تا امروز بیش از یک میلیارد داده کاربردی از وضعیت هوای نقاط مختلف کالیفرنیا جمع آوری کرده اند که متخصصان هواشناسی با پر کردن یک فرم آنلاین می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند.

البته لازم به ذکر است که این اولین اقدام غول مانتین ویو در راستای تهیه نقشه از آلودگی های هوا نیست. گوگل سال گذشته در همکاری با دانشگاه تگزاس و سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا اقدام به تهیه نقشه هایی تعاملی کرد که آلودگی های هوایی شهر اوکلند را به نمایش می گذاشتند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato