پژو 301 در آستانه مونتاژ در ایران خودرو؛ قیمت احتمالی و مشخصات فنی

پژو 301 در آستانه مونتاژ در ایران خودرو؛ قیمت احتمالی و مشخصات فنی

قرار است پژو ۳۰۱ به صورت آزمایشی توسط ایران خودرو مونتاژ شود. این درحالیست که نسخه های وارداتی شکست سنگینی را در بازار تجربه کردند.حالا در پی تولید نسخه های مونتاژی، پژو ۳۰۱های وارداتی وضعیتی به مراتب سخت ‌تر از قبل خواهند داشت زیرا نمونه مونتاژی احتمالا با قیمتی به مراتب پایین ‌تر از نمونه. ‌های وارداتی عرضه می شوند و همین دلیل کافیست تا نسخه های وارداتی دچار افت قیمت شوند.
مدل ‌های موجود پژو ۳۰۱ در ایران همگی با مدل ۲۰۱۶ بوده و اتاق نسل قدیم این مدل به حساب می ‌آید که با قیمتی در محدوده ۸۹ تا ۹۰ میلیون تومان در بازار به فروش میرسد و در آینده ‌ای نزدیک نیز مدل فیس ‌لیفت و طراحی ۲۰۱۷ در ایران خودرو تولید خواهد شد که هنوز قیمت آن مشخص نشده است، اما در صورت پیروی از الگوی قیمت گذاری پژو ۲۰۰۸ می توان انتظار داشت که این سری با بهایی کمتر از ۷۵ میلیون تومان عرضه شوند.

در نسخه های وارداتی، پژو ۳۰۱ در ابتدای ورود به بازار، بالای ۱۰۰ میلیون تومان قیمت داشت که پس از عدم استقبال مردم از این خودرو، قیمت آن حدود ۶ میلیون تومان به زیر نرخ نمایندگی رسید. پژو ۳۰۱ در کلاس ابعادی C است و با کابینی که اندکی از پژو ۲۰۶ صندوق دار بزرگتر است که یک خودروی خانوادگی جمع و جور و اقتصادی محسوب می ‌شود. موتور EC5 این خودرو با قدرت ۱۱۴ اسب بخار در کنار گیربکس ۶ سرعته AT6 نیز تفاوت بسیار بزرگی با خانواده پژو ۲۰۶ ندارد هرچند که افزایش دو دنده در گیربکس و بهبود اندک قدرت موتور می تواند تا حدی محسوس باشد و باعث کاهش مصرف سوخت خودرو شود.پژو ۳۰۱ داراى امکاناتى نظیر، دارای کیسه‌های هوای جانبی و جلویی و پرده‌ای، تهویه مطبوع اتوماتیک، آینه‌های برقی، سیستم سانروف، سنسور پارک عقب و سیستم تثبیت کننده سرعت (کروز کنترل) / سیستم START/STOP است.
این محصول با توجه به استاندارد آلایندگی یورو ۶ است.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato