سنگ بنای اولین کشور فضایی با ارسال ماهواره آسگاردیا 1 گذاشته شد

سنگ بنای اولین کشور فضایی با ارسال ماهواره آسگاردیا 1 گذاشته شد

پیشتر در دیجیاتو خوانده بودید که دانشمندان اولین ملت فضایی را با کشوری به نام آسگاردیا (Asgardia) تشکیل دادند. هدف از تأسیس این کشور نجات انسان هاست: از سویی قصد دارد مردمانش را از جنگ و نزاع، به واسطه فراهم آوردن امکان زندگی در فضا محافظت نماید، و از طرفی دیگر آنها را در مقابل تهدیداتی همچون اجسام سرگردان و برخورد با شهاب سنگ یا خرده سیارک ها ایمن سازد.

حالا اولین ماهواره این کشور فضایی به نام «آسگاردیا ۱» (Asgardia-1) به فضا ارسال شده تا سنگ بنای حکومت آسگاردیا را بنا نهد. این ماهواره که در واقع یک فایل سرور است، حاوی اطلاعات مهمی از جمله قانون اساسی ملی کشور مذکور، پرچم و پایگاه داده ای از اطلاعات تمامی شهروندان آن است.

طرحی از آسگاردیا ۱.

بر اساس ادعای وب سایت آسگاردیا، از بین چند صد هزار نفر که در خواست پذیرش شهروندی این کشور را داشته اند، تا کنون بیش از  ۱۰۰ هزار نفر قانون اساسی این کشور را پذیرفته اند و بیش از ۱۸ هزار فایل را در ماهواره یاد شده آپلود کرده اند.

«ایگور آشوربِیلی» (Igor Ashurbeyli) سرمایه گذار، رهبر و تنها دولتمرد کشور آسگاردیا که دانشمند حوزه نانو است و اصلیتی روسی دارد پیشتر گفته بود که این ماهواره سنگ بنای اولیه کشور آسگاریا است.

گفتنی است ایده کشور فضایی آسگاردیا در ماه های اخیر بازخورد های متفاوتی را به دنبال داشته. در حالی که بیش از ۵۰۰ هزار نفر درخواست پذیرش شهروندی این کشور را داده اند ولی برخی دیگر معتقدند که استفاده از بخشی از فضا به عنوان قلمرو یک کشور، با قوانین فعلی تداخل دارد.

لازم به ذکر است که ماهواره مذکور ابتدا به ایستگاه فضایی بین المللی حمل شده و سپس به ارتفاعات بالاتر فرستاده خواهد شد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato