جانی آیو: امکان تکامل، مهم ترین ویژگی آیفون 10 است

جانی آیو: امکان تکامل، مهم ترین ویژگی آیفون 10 است

طی چند سال اخیر همواره پس از معرفی یک آیفون جدید، «جانی آیو» طراح ارشد اپل در مصاحبه با مطبوعات به ابعاد مختلف روند طراحی محصول تازه کمپانی پرداخته، و تفکر اصلی تیم خود برای توسعه دستگاه مورد نظر را شرح می دهد.

امسال نیز با معرفی آیفون ۱۰، جانی آیو یک بار دیگر برای توصیف عملکرد اپل با رسانه ها مصاحبه کرده و عنوان داشته که در توسعه این آیفون، تیم طراحی تلاش کرده مسئله «دیزاین» را از پیش رو بردارد.

در واقع آیو و تیم طراحی اپل این بار سعی کرده اند با تعریف قابلیت های جدید و در نظر داشتن امکان پیشرفت محصول، دیزاین خارجی دستگاه را به مراحل آخر موکول کنند و اجازه دهند ظاهر آیفون ۱۰ در طول فرآیند توسعه با توجه به سایر عوامل شکل بگیرد. آیو در این باره می گوید:

همیشه به محصولات چند منظوره علاقه مند بودم. به نظرم جالب ترین ویژگی آیفون ۱۰ وابستگی قابلیت های آن به نرم افزار است. به خاطر طبیعت انعطاف پذیر نرم افزار، این محصول به مرور زمان تکامل خواهد یافت و یک سال بعد کارهایی خواهد کرد که امروز قادر به انجام آنها نیست.

به عقیده من چنین چیزی فوق العاده است؛ احتمالاً در آینده آیفون ۱۰ را به عنوان نقطه عطفی در سیر تکامل محصولات اپل خواهیم شناخت.

باید بگویم با اینکه همچنان سادگی و پذیرفتنی بودن محصولی مانند نخستین آیپاد برایم جالب توجه است، دستگاهی که بتواند قابلیت های کاملاً جدیدی کسب کرده و تکامل پیدا کند بسیار شگفت انگیز خواهد بود. چنین چیزی بسیار نادر بوده و در ۵۰ سال اخیر بی سابقه است.

با توجه به سخنان جانی آیو، برخی تحلیلگران اظهار داشته اند که ممکن است سال آینده با نسخه بزرگتری از آیفون ۱۰ رو به رو شویم، و حتی احتمال دارد که اپل توسعه جایگزینی برای آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را هم از برنامه های خود کنار بگذارد.

گفتنی است بنا به اطلاعات موجود، کمپانی ساکن کوپرتینو در حال توسعه هرچه بیشتر فناوری واقعیت افزوده خود بوده و به نظر می رسد جانی آیو نیز بیشتر از اینکه به دنبال طراحی محصولات تازه با دیزاین چشم نواز باشد، دستگاه هایی را ترجیح می دهد که بتوانند در طول زمان با کسب ویژگی های جدید، تکامل پیدا کنند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato