درآمد HTC با وجود معرفی محصولات جدید همچنان رو به کاهش است

درآمد HTC با وجود معرفی محصولات جدید همچنان رو به کاهش است

کمپانی HTC به تازگی گزارش مالی ماه اکتبر ۲۰۱۷ خود را منتشر کرده که نشان می دهد با وجود معرفی پرچمدار جدید U11 و استقبال خوب کاربران از آن، درآمد ماهانه و سالانه شرکت همچنان رو به کاهش است.

کل درآمد HTC از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا پایان ماه اکتبر (۱۰ ماه) برابر ۱.۷۵ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸.۱۸ درصد کاهش داشته است. شرکت تایوانی همچنین در ماه اکتبر تنها ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته که این مبلغ نیز نسبت به ماه گذشته افت ۶.۸۶ درصدی را نشان می دهد.

موبایل U11 کمک چندانی به وضعیت مالی HTC نکرده است

جالب اینجاست که HTC در اکتبر ۲۰۱۶ درآمد ۲۶۸ میلیون دلاری را ثبت کرده که در مقایسه با رقم امسال، ۲۶.۷۹ درصد بیشتر بوده است. این آمار و ارقام نشان می دهند که برتری فروش U11 نسبت به «HTC One M9» و «HTC 10» کمک چندانی به وضعیت مالی کمپانی نکرده و HTC همچنان در سراشیبی سقوط قرار دارد.

البته شرکت تایوانی تصمیم دارد با معرفی دو مدل «U11 Plus» و «U11 Life» تا پایان سال جاری میلادی، وضعیت سهم بازار خود را بهبود دهد؛ اما با توجه به عدم کارایی موبایل محبوب U11 در انجام همین مأموریت، احتمالاً HTC نیازمند اتخاذ تصمیمات جدی تری خواهد بود.

گفتنی است در ماه آگوست امسال درآمد HTC به پایین ترین میزان خود در ۱۳ سال اخیر رسید که پس از آن، با خرید بخشی از کسب و کار موبایل این شرکت توسط گوگل، زمزمه هایی از خرید کامل HTC توسط کمپانی ساکن مانتین ویو نیز به گوش رسید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato