همه چیز درباره آیفون 13
شاید در آینده مشکل انعکاس نور نمایشگر موبایل ها برای همیشه رفع شود

شاید در آینده مشکل انعکاس نور نمایشگر موبایل ها برای همیشه رفع شود

شیشه های روی نمایشگر موبایل ها و تبلت ها که به منظور محافظت از نمایشگر در مقابل شکستن یا آلودگی تعبیه می شوند همواره یک مشکل عمده داشته اند: انعکاس نور. این مسئله موجب می شود خوانایی نمایشگر زیر نور مستقیم خورشید مشکل یا حتی غیر ممکن باشد. یکی از راهکارها برای حل این مشکل، نصب محافظ صفحه های مات است که انعکاس نور را به میزان زیادی کاهش می دهند ولی زیبایی موبایل یا تبلت را نیز تحت تأثیر منفی قرار می دهند.

به لطف لایه جدید میزان انتقال نور مرئی در تابش مزاحم ۷۰ درجه بیش از ۹۰ درصد است

برای رفع این معضل، به تازگی گروهی از محققان لایه ویژه ای را توسعه داده اند که از مخروط هایی در سایز نانو و از جنس کوپلیمر تشکیل شده و می تواند به میزان چشمگیری میزان خوانایی نمایشگر در نور شدید را افزایش دهد. این محققان در آزمایش های خود دریافتند در شیشه جدید، میانگین انتقال نور مرئی از نمایشگر حتی در زاویه تابش مزاحم ۷۰ درجه نیز همچنان به میزان بیش از ۹۰ درصد است؛ در حالی که این مقدار برای شیشه معمولی کمی بیش از ۷۰ درصد است.

گفتنی است پیش از این هم تلاش هایی برای ساخت لایه های ضد انعکاس صورت گرفته بود. ولی این اولین بار است که لایه مذکور بر اساس ساختار نانو و برای استفاده تجاری توسعه داده شده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato