دوربین پیکسل 2 گوگل زیر نور LED و فلورسنت رفتار عجیبی دارد

دوربین پیکسل 2 گوگل زیر نور LED و فلورسنت رفتار عجیبی دارد

بعد از انتشار چندین و چند خبر درباره مشکل نمایشگر پیکسل ۲ اکس ال، کاربران اخیراً خبر از بروز مشکل دیگری در پرچمدار گوگل داده اند که البته این بار به دوربین مربوط می شود. ظاهراً دوربین این فبلت، واکنشی بسیار عجیب به نورهای LED نشان می دهد و هنگامی که در حال تصویربرداری یا فیلم برداری زیر نورهای LED باشید، نوارهای تیره و روشنی در جای جای تصویر دیده می شود.

به گفته یکی از اعضای فروم جامعه کاربران پیکسل، نورهای LED و فلورسنت بسته به نرخ برق AC منبع تغذیه سو سو می زنند. در ایالات متحده، این نرخ برابر با ۶۰ مگاهرتز است. برای از بین بردن مشکل نمایش نوارهای تیره و روشن، کاربران باید سرعت شاتر الکترونیکی را روی ضریبی از ۶۰ (یعنی ۱/۶۰ ثانیه، ۱/۱۲۰ ثانیه یا ۱/۱۸۰ ثانیه) تنظیم کنند؛ سرعت های دیگر باعث می شوند تا مشکل دوربین پیکسل ۲ مجدداً ظاهر شود.

کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند می گویند که هر دو دوربین سلفی و اصلی تحت تاثیر قرار می گیرند و هم پیکسل ۲ و هم برادر بزرگ ترش از آن رنج می برند. تا به این لحظه، یکی از سخنگویان گوگل از وجود مشکل ابراز آگاهی کرده اما کماکان مشخص نیست که چه زمانی باید منتظر برطرف سازی آن بود.

بروز چنین مشکلی، قطعاً می تواند برای گوگل و شرکایش در ساخت خانواده پیکسل ۲، یعنی ال جی و اچ تی سی دردسر آفرین باشد. یکی از مزیت های مهم پیکسل ۲ نسبت به رقبایش، دوربین با کیفیت آن بوده و بسیاری از کاربران، صرفاً به خاطر این برتری به سراغ موبایل گوگل رفته اند؛ بنابراین انتظار می رود که سه شرکت هرچه سریع تر نسبت به برطرف سازی این مشکل اقدام کنند.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato