سامسونگ اجرای لینوکس روی گلکسی نوت 8 را به نمایش گذاشت [تماشا کنید]

سامسونگ مدتی است که به اجرای توزیع های مختلف لینوکس روی موبایل های گلکسی از طریق پلتفرم DeX می اندیشد. با همین ایده ساده، کاربران تلفن های هوشمند گلکسی (از جمله نوت 8) می توانند همزمان با اندروید از تجربه یک سیستم عامل دسکتاپ سنتی هم روی موبایل خود لذت ببرند.

در همین راستا، شرکت کره ای به تازگی دمویی از گلکسی نوت 8 منتشر کرده که اجرای لینوکس از طریق داک DeX را به نمایش می گذارد. برای استفاده از این قابلیت کافیست که نوت 8 را به داک DeX متصل کرده و سپس لینوکس را به شکل یک اپلیکیشن مستقل از این پلتفرم اجرا نمایید.

سامسونگ هدف از ارائه این قابلیت را کمک به توسعه دهندگانی توصیف کرده که به چیزی فراتر از اندروید در تلفن هوشمند خود نیاز دارند. به لطف این قابلیت، توسعه دهنده می تواند به سادگی و از طریق داک DeX از اندروید به لینوکس سوییچ کرده و به قابلیت هایی مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند.

موبایلت

در انتها باید بدانید که سامسونگ هنوز این قابلیت را برای عموم کاربران منتشر نکرده و در حال حاضر فقط توسعه دهندگان با ثبت نام در این لینک  می توانند به آن دسترسی داشته باشند. در ادامه می توانید دموی مذکور را مشاهده کنید:

موبایلت

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟