هواپیمای مسافربری مافوق صوت Boom از سال 2025 آماده استفاده تجاری می شود

هواپیمای مسافربری مافوق صوت Boom از سال 2025 آماده استفاده تجاری می شود

از سال ۲۰۰۳ که کنکورد، اولین هواپیمای مسافربری فراصوت دنیا، به کار خود پایان داد، کمپانی های بسیاری تلاش کرده اند پرواز های فراصوت را برای مسافران فراهم آورند.

پیشتر در دیجیاتو خبر رویای «بلِیک شول» (Blake Scholl) موسس و مدیر عامل شرکت «Boom Supersonic» به منظور ارائه هواپیمای مافوق صوت مسافربری را خوانده بودید. آقای شول به تازگی در کنفرانسی در دبی جزئیات جدیدی از هواپیمای مسافربری ۵۵ نفره خود را تشریح کرده است.

هواپیمای مسافربری Boom در کنار نمونه آزمایشی Baby Boom

او در این باره اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۵ امکان استفاده تجاری از این هواپیما فراهم خواهد شد. آقای شول همچنین خبر از نخستین پرواز آزمایشی نسخه کوچکتر این هواپیما به نام «Baby Boom» از سال ۲۰۱۸ میلادی و باسرعت ۲۳۳۰ کیلومتر در ساعت داده است.

این مدیرعامل بلندپرواز، قول قیمت پرواز در حد کلاس تجاری فعلی را داده و البته امیدوار است به مرور قیمت پروازهای این هواپیما برای مسافران مقرون به صرفه تر شود.

در صورت ورود این هواپیما به ناوگان هوایی شرکت های مسافربری، فاصله لندن تا نیویورک تنها در عرض ۳ ساعت و ۱۵ دقیقه طی خواهد شد.

هواپیمای آزمایشی Baby Boom

در نهایت انتظار می رود این هواپیما بتواند به حداکثر سرعت ۲۷۱۴ کیلومتر در ساعت دست یابد که این مقدار حدود ۱۶۰ کیلومتر در ساعت از حداکثر سرعت کنکورد نیز بیشتر است. Boom همچنین ۳۰ درصد سوخت کمتری نسبت به کنکورد مصرف کرده و موتورهای آن صدای کمتری خواهند داشت.

آقای شول اعلام کرده تا کنون تعداد ۷۶ سفارش از ۵ شرکت هواپیمایی دریافت کرده؛ البته او نام این شرکت ها را بیان نکرد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato