نصب اپلیکیشن Quik روی موبایل های هوآوی بدون کسب اجازه از کاربران

نصب اپلیکیشن Quik روی موبایل های هوآوی بدون کسب اجازه از کاربران

در سال های اخیر کاربران موبایل های هوآوی، بارها به دلیل اپ های ناخواسته یا bloatware های نصب شده روی موبایل های خود گلایه کرده اند. حتی در برخی موارد این شرکت چینی بدون اجازه کاربران شروع به نصب این اپ ها در گجت کاربر می کند. در آخرین اقدام هوآوی، نرم افزار «Quik» بدون اجازه کاربران روی تلفن های هوشمند کاربران نصب شده است.

بر اساس گفته کاربران، Quik که یکی از اپ های ویرایش ویدیوی ویژه دوربین های GoPro است، در چند روز اخیر به صورت خودکار روی برخی از موبایل های هوآوی نصب شده. به نظر می رسد این مشکل بیشتر شامل حال موبایل های میت ۱۰ پرو و آنر ۹ باشد.

در پاسخ به این گفته کاربران، سخنگوی شعبه هلند شرکت هوآوی این موضوع را تأیید و به دلیل این اتفاق عذر خواهی کرده و اعلام نموده توسعه دهندگان این شرکت در حال بررسی علت این اتفاق هستند.

علی رغم اینکه اپ مذکور در رده برنامه های سیستمی شناخته می شود، ولی حذف کردن آن به راحتی امکان پذیر است. البته اپ های سیستمی معمولاً به راحتی قابل حذف نیستند؛ یا در صورت حذف، به نسخه پیش فرض اولیه خود باز می گردند و همچنان روی گجت کاربر باقی می مانند؛ ولی خوشبختانه در مورد Quik وضعیت متفاوت است.

بر اساس گزارش ها این مشکل در کشورهای هلند، اسپانیا، روسیه، ایتالیا و فرانسه مشاهده شده. لازم به یادآوری است که در اوایل سال ۲۰۱۷، هوآوی و گوپرو از ارائه اپ Quik در رابط کاربری EMUI 5.1 هوآوی خبر دادند ولی نصب اخیر اپ مذکور بدون موافقت و اعلان به کاربران انجام شده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato