۲۰ عادت نامطلوب در محیط کار [قسمت دوم-آخر]

در مطلبی که ظهر امروز در دیجیاتو خواندید ۱۰ مورد از عادات نامطلوب در محیط کار را با شما در میان گذاشتیم که به نوعی موجب آزرده خاطر شدن اطرافیان می شود و بعضا حتی تحمل محیط کار برای اطرافیان را غیرممکن می کند.

در این مطلب ده مورد دیگر از این رفتارها را با شما در میان می گذاریم.

۱۱- تکبر: روشن است که انسان وقتی دستاوردی دارد یا به موفقیت بزرگی می رسد دوست دارد خوشحالی اش را با دیگران به اشتراک بگذارد اما گاهی اوقات این خوشحالی به شکل تکبر در افراد در می آید که عبارتند از:

  • باخبر کردن همه از موفقیت خود در شرکت
  • بلند حرف زدن با دیگران در مورد یک موفقیت
  • تلاش برای پایین کشیدن دیگران و یادآوری شکست هایشان
  • صحبت کردن از موضع بالا
  • خنثی بودن نسبت به پیام تبریک دیگران و تشکر نکردن از آنها
  • شاخ و برگ دادن به یک ماجرای ساده

بنابراین هرجا احساس کردید که رفتارتان با تکبر همراه شده کمی فروتنی به خرج دهید.

۱۲- ابراز آشکار تنفر: اگر همکارتان بوی نامطلوبی می دهد یا بهداشت را رعایت نمی کند نباید از پاسخگویی به درخواست های کاری وی طفره بروید و یا حتی پشت سر او شایعه پراکنی کنید. در نظر داشته باشید که همه شما اعضای یک تیم هستید و بهتر است که در جهت تامین صلاح جمع عمل کنید.

۱۳- صحبت در مورد مشکلات شخصی: اگر ساعت ها زمان خود را صرف صحبت کردن در مورد مسائل شخصی تان نمایید به دیگران نشان می دهید که سودمندی زیادی برای شرکت ندارید و به جای مسائل شرکت ترجیح می دهید وقتتان را صرف حل مشکلات شخصی تان کنید.

۱۴- صحبت کردن در مورد مسائل سیاسی: این قبیل موضوعات عموما تفرقه افکن هستند و از آنجایی که معمولا هیچ موقع اتفاق نظری رویشان حاصل نمی شود صرفا به از بین رفتن زمان دیگران و پرت شدن حواسشان منجر می شوند.

۱۵- فضولی در کار دیگران: کنجکاوی و فضولی دو مقوله کاملا جدا از هم هستند که گاهی تشخیص مرز میان آنها بسیار دشوار است. کنجکاوی آن است که علاقمند باشید نام همکار جدیدتان را بدانید اما فضولی زمانی اتفاق می افتد که بخواهید از حقوق فردی که وظایف و شغلی کاملا متفاوت از شما دارد سر در بیاورید.

۱۶- فروش اجناس: در هر محیط کاری معمولا یک یا دو نفری پیدا می شوند که با فروش اجناس به همکارانشان راه درآمد دیگری برای خود ساخته اند. اما باید در نظر داشت که با این کار ضمن هدر دادن زمان خود، فضای دفتر را نیز اشغال می کنید.

۱۷- مطرح کردن علاقمندی ها و فعالیت های داوطلبانه در محیط کار: اگر اتاق به اتاق محل کارتان را سر می زنید تا با همکاران در مورد فعالیت های داوطلبانه خود حرف بزنید بهتر است نگاهی به اصول و آئین نامه سازمانی شرکت بیاندازید چراکه در بسیاری محیط های کاری انجام این فعالیت ها به خاطر آنکه مختل کننده حواس است ممنوع اعلام شده.

۱۸- اظهار نظر در مورد ظاهر افراد: شاید از دید خودتان با این کار سعی در کامل نمودن همکارتان داشته باشید اما در نظر بگیرید که صرفا به صحبت کردن در مورد کار اشخاص [اگر در جایگاه مناسب هستید] بسنده کنید و در مورد ظاهر شان اظهار نظر نکنید.

۱۹- پر سر و صدا بودن: اینکه علاقه دارید در محیط کار موزیک دلخواهتان را با صدای بلند پخش کنید یا بلندتر از حد معمول با دیگران صحبت کنید در هرصورت از شما تصویر فردی مردم آزار را می سازد.

۲۰- دائما با تلفن صحبت کردن: صحبت کردن با دوستان و اعضای خانواده در ساعات کاری ابدا حرفه ای نیست هرچند که می توانید این کار را در اوقات استراحت خود انجام دهید اما در نظر داشته باشید که موجب آزرده خاطر شدن دیگران نشوید.

البته رفتارهای آزار دهنده در محیط های کاری به این موارد ختم نمی شوند و استفاده از الفاظ رکیک، فحش و ناسزا، نمایش رفتارهای عصبی، عدم حضور در مناسبت های  اجتماعی شرکت و عادت های ایمیلی ناراحت کننده نظیر عدم گنجاندن موضوع نیز می تواند از جمله این موراد باشد.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

۴ عادت انکارناپذیر مدیران موفق و فوتبالیست های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸

چند وقتی است که میلیون‌ها نفر به تماشای مسابقات جام جهانی پرداخته و تلاش روز افزون بسیاری از ستارگان دنیا را مشاهده می‌کنند. در این مسابقات، فوتبالیست هایی که میلیارد‌ها دلار درآمد دارند، برای سربلندی کشورشان تلاش بسیار زیادی کرده و سعی دارند با پیراهن کشور خود افتخار آفرینی کنند.البته آن چیزی که از پشت... ادامه مطلب

۱۰ عادت جدید که شما را به انسان جالب‌تری تبدیل می‌کند

سال جدید زمان تغییر عادات بد و یاد گرفتن رفتارهای خوب است. البته مهم نیست که چه زمانی تصمیم به تغییر بگیرید، هر زمان که چنین شود نیکوست اما انگیزه‌ای که در این روزها برای بهتر شدن وجود دارد شگفت‌انگیز است.بنابراین این ۱۰ عادت جدید که در وبسایت Quora توسط یکی از کاربران پیشنهاد شده... ادامه مطلب

در سال جدید کدام عادت ها را ترک کنیم؟

از زمانی که کودک بوده ایم تا به امروز همیشه گفته اند که مداومت و تمرین در انجام کارها راه موفقیت است. اما گاهی اوقات شاید بهتر باشد که دست به ترک برخی کارها و فعالیت ها بزنیم؛ حال آن فعالیت می تواند پرژه ای شکست خورده باشد یا کاری بدون تشکر یا حتی رابطه... ادامه مطلب

۵ پرسش کلیدی پیش از تغییر عادات روزانه در سال جدید

تا آغاز سال نو چند ساعتی بیشتر باقی نمانده و در این ساعات بسیاری ترجیح می دهند تا به یکسال گذشته خود بیاندیشند و با تازه شدن سال، زندگی را از مسیر دیگری در پیش بگیرند.البته در باب اینکه چه کنیم تا زودتر از همیشه از خواب بیدار شویم، یا چه غذاهایی را بیشتر مصرف... ادامه مطلب

کدام عادت استیو جابز کنفرانس‌های اپل را به نمایش‌هایی خارق العاده تبدیل می‌کرد؟

«استیو جابز» هنوز از نظر کارشناسان بهترین داستان‌سرای حوزه تجارت و تکنولوژی است. هر کنفرانسی که برای معرفی محصولات زیر نظر وی انجام می‌شد، به بهترین شکل ممکن برگزار می‌گشت. هر حرکت، دمو، تصویر یا اسلاید با بقیه عناصر هماهنگی کامل داشته و با دقت طراحی شده‌ بودند. این هماهنگی به حدی بود که احساس... ادامه مطلب

۱۴ عادت روزانه‌ی افراد موفق چیست؟

نزدیک بودن به افراد قدرتمند و تاثیر‌گذار می تواند اطلاعاتی باورنکردنی در اختیار شما قرار دهد، اینکه چه عادات و اخلاقی دارند که آنها را به موفقیت رسانده برای همه انسان‌ها که رویای موفقیت در ذهن دارند می تواند جالب باشد.اخیراً محققان طی مصاحبه با ۲۰۰ فرد فوق العاده موفق توانسته‌اند به اطلاعات جالبی در... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟