ارسال ۱۳۰۰ کانکس از سوی همراه اول به مناطق زلزله‌زده

ارسال ۱۳۰۰ کانکس از سوی همراه اول به مناطق زلزله‌زده

زلزله اخیر کرمانشاه خسارت‌های زیادی را به بار آورد که جدا از نهادهای دولتی، بسیاری از خود مردم و افراد مشهور و همچنین شرکت‌ها را به تکاپو برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده انداخت. با شروع بارندگی و سرد شدن هوا در این مناطق، کمپین‌های مختلفی پیرامون ارسال کانکس به این مناطق راه افتاد تا بتواند سقفی موقت برای خانواده‌های بی‌خانمان باشد. همراه اول نیز در راستای همین کمپین از ارسال ۱۳۰۰ کانکس و اختصاص ۵۰ میلیارد ریال جهت ساخت و بازسازی مدارس مناطق زلزله زده خبر داده است.

به‌منظور عمل به تعهدات انسانی همراه اول، با تصویب هیأت مدیره این سازمان، تعداد ۱۳۰۰ کانکس که پیش از این در طرح های توسعه ای استفاده شده و قرار بود دوباره در طرح های جدید مورد استفاده قرار گیرد، بدلیل سردی هوا و اولویت نیاز زلزله‌زدگان به آنها، در مناطق مذکور جهت اسکان موقت در حال توزیع است. همچنین مبلغ ۵۰ میلیارد ریال جهت ساخت و بازسازی مدارس مناطق زلزله زده اختصاص یافته که قرار است به مراجع ذی‌ربط داده شود.

«قبادیان» مدیر مخابرات کرمانشاه در همین رابطه گفت:

این کانکس‌ها ازطریق شرکت مخابرات ایران به مخابرات کرمانشاه انتقال و باهماهنگی پشتیبانی سپاه جهت اسکان آسیب دیدگان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

پیش از این نیز همراه اول اقدامات مطلوبی را برای کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه انجام داده بود، به عنوان مثال ۴۸ ساعت مکالمه(درون شبکه) را در این مناطق رایگان اعلام کرد و همچنین با توزیع سیم کارت، موبایل، پاوربانک و سایر اقلام مورد نیاز ضروری نظیر مواد غذایی فاسد نشدنی، پتو و پوشاک به کمک هموطنان درد‌دیده‌مان شتافته بود.

گفتنی است با اقدامات پیشگیرانه و اجرای طرح مقاوم سازی سایت ها قبل از وقوع زلزله فاجعه‌آمیز کرمانشاه،  هیچ آسیبی به سایت‌های همراه اول و آنتن‌های این سازمان در مناطق زلزله زده وارد نشده است و به ارائه خدمات این اپراتور لطمه‌ای وارد نشده است.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato