لوکسژن از دو کراس اوور جدید در نمایشگاه خودروی تهران رونمایی کرد

لوکسژن از دو کراس اوور جدید در نمایشگاه خودروی تهران رونمایی کرد

لوکسژن (LuxGen) یک خودروساز تایوانی است که با همکاری شرکت آرمان موتور کویر قصد حضور در بازار ایران را دارد. این کمپانی برای معرفی محصولات خود، نمایشگاه خودروی تهران را انتخاب کرده و در گام نخست دو مدل U5 و U6 را در معرض دید مشتریان ایرانی قرار داده است.

مدل U5 در کلاس کراس اوورهای بسیار کوچک طبقه بندی می شود، همان کلاسی که نیسان جوک و پژو ۲۰۰۸ از اعضای نام آشنای آن هستند. نیروبخش این کراس اوور شهری، یک موتور ۱.۶ لیتری است که توانایی تولید ۱۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۳ نیوتن متر گشتاور را داشته و در همکاری با گیربکس CVT، چرخ های جلو را به حرکت در میاورد.

این خودرو در مجموع طراحی قابل قبولی دارد، هر چند عادت کردن به نمای عقب نیازمند تلاش و کوشش ذهنی است!

در داخل کابین بدون شک اولین نکته جلب توجه کننده، صفحه نمایش لمسی بزرگ ۱۲ اینچی عمودی است که به نظر می رسد از نمایشگر تسلا مدل S الگو برداری شده؛ از شاخص امکانات U5 می توان به مواردی مثل سیستم پارک خودکار، نمایش مجازی اطراف خودرو با دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم صوتی پیشرفته و کروز کنترل اشاره کرد.

مدل بزرگ تر U6 در دسته کراس اوورهای کامپکت جای می گیرد. برای به حرکت در آوردن این خودرو در سرزمین مادری، یک موتور ۱.۸ لیتری توربو با ۱۸۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۶ نیوتن متر گشتاور و یک موتور دو لیتری توربو با ۱۸۸ اسب بخار قدرت و ۲۷۵ نیوتن متر گشتاور در نظر گرفته شده، اما ظاهرا در بازار ایران مدل ۱.۸ لیتری با گیربکس شش سرعته خودکار فروش خواهد رسید.

این مدل از لحاظ طراحی شرایطی تقریبا مشابه با U5 داشته و از برخی زوایا زیبا دیده می شود.

در کابین U5، نمایشگر بزرگ ایستاده جای خود را به یک نمونه افقی داده است. این کراس اوور تایوانی نیز از امکانات مناسبی بهره می برد که دوربین ۳۶۰ درجه، سنسورهای پارک جلو و عقب، سیستم کنترل نقاط کور، سیستم صوتی با کیفیت، سانروف، گرمکن صندلی ها، در صندوق عقب برقی، صندلی ها و فرمان چرمی، سیستم تهویه خودکار و سیستم تصفیه هوای کابین برخی از امکانات و تجهیزات آن هستند.

هنوز شرکت آرمان موتور کویر درباره زمان و قیمت دقیق U5 و U6 حرفی به میان نیاورده است، اما بد نیست اشاره کنیم که این قیمت این دو مدل در چین به ترتیب از حدود ۷۰ و ۱۲۰ هزار یوان آغاز می شود، یعنی تقریبا برابر با ۴۵.۵ و ۷۸ میلیون تومان.

در ادامه می توانید تصاویر مربوط به رونمایی این دو خودرو را مشاهده فرمایید.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato