شکست مجدد آیفون 10 از ماسک چهره [تماشا کنید]

شکست مجدد آیفون 10 از ماسک چهره [تماشا کنید]

چند هفته قبل در دیجیاتو خواندید که یکی از محققان شرکت امنیتی «Bkav» توانست با استفاده از یک ماسک که از چهره خود ساخته بود، به راحتی فناوری تشخیص چهره Face ID آیفون ۱۰ را شکست دهد. حالا این شخص ماسک دقیق تری از چهره خود ساخته و مجدداً قادر به شکست فناوری انقلابی تلفن هوشمند جدید اپل شده است.

همان طور که در ویدئو مشاهده می کنید، این بار محقق مذکور ابتدا چهره خود را از طریق Face ID به موبایل اضافه می کند و سپس از طریق ماسک، موبایل را آنلاک می کند.

محقق شرکت ویتنامی یاد شده معتقد است Face ID به اندازه کافی برای انجام تراکنش های تجاری مورد اعتماد نیست. البته باید این مسئله را در نظر داشت که تولید ماسک سه بعدی و نیز تصاویر دقیق چشم ها، نیاز به تجهیزات ویژه و احتمالاً دسترسی به قربانی دارد.

ماسک جدید از پودر سنگ و توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده. تصاویر چشم ها نیز توسط دوربین اینفرارد ضبط و سپس روی کاغذ چاپ شده است.

اپل احتمالاً می تواند در آینده با روش های متفاوتی از جمله چشمک زدن حین قفل گشایی، امنیت Face ID را بهبود بخشد. لازم به یادآوری است که چنین قابلیتی پیشتر در اندروید نسخه جلی بین با نام «liveness check» معرفی شده بود که البته به راحتی قابل هک بود. البته انتظار می رود در صورتی که این امکان به آیفون ۱۰ افزوده شود، به لطف ماژول دوربین مادون قرمز، به سختی قابل هک باشد.

لازم به یادآوری است که در هفته های اخیر تلاش های بسیاری برای شکست دادن فناوری تشخیص چهره اپل انجام شده. در یکی از آخرین آنها، کودکی توانسته بود به سادگی از سد Face ID آیفون مادرش عبور کند و حتی دو برادر دوقلوی همسان موفق شده بودند این فناوری را شکست دهند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato