جانی آیو می گوید که انتقادات به طراحی مک بوک ها را شنیده است

طی یک سال گذشته، بسیاری از طرفداران اپل مشکل خود را با قدیمی ترین محصول این شرکت یعنی کامپیوترهای مک اعلام کردند. مشکلاتی که شاید بهتر باشد به صورت مجزا مطرح شوند:

  • صفحه لمسی موسوم به تاچ بار یک قابلیت نه چندان کاربردی گران قیمت است.
  • کیبورد راحت تر از گذشته خراب می شود و حس تایپ کردن روی آن چندان خوب نیست.
  • مک بوک های جدید از پورت USB-C بهره می برند که کاربر را نیازمند انواع و افسام دانگل ها و آداپترها می کند.
  • در مقایسه با کامپیوترهای ویندوزی، مک بوک ها قدرت چندانی ندارند.
  • اپل MagSafe را به خاطر استفاده از مدلی مشابه به اسمارت فون ها رها کرد و حالا پورت شارژ دستگاه همان پورت های USB-C هستند.

و این ها فقط بخشی از انتقادات کلی کاربران است. اگر باورتان نمی شود، لیست شکایت های مایکل سای، یکی از توسعه دهندگان نرم افزار برای مک را بخوانید.

با این حال جای خوشحالی دارد که جانی آیو، سرپرست طراحان اپل و یکی از قدرتمندترین مهره های این شرکت گفته که همه این شکایت ها را شنیده و می شنود.

آیو اوایل این هفته در واشنگتن دی سی در پاسخ به این پرسش که آیا متوجه انتقادات هست گفت: «قطعا، همه احساسات و بازخوردهای شما پیرامون مک بوکی که از آن استفاده می کنید را کاملا گوش می کنیم و متوجه اش می شویم.»

این دومین بار است که اپل در پاسخ به شکایات کاربران از کامپیوترهای مک پاسخ می دهد. در ماه آوریل نیز یکی از مدیران اپل به خبرنگاران گفت برخی مدل های مک برای افرادی که هدف قرار گرفته بودند مناسب نیست. در آن رویداد اپل وعده عرضه یک iMac قدرتمند و جدید را برای کاربران حرفه ای در ماه دسامبر داد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟