کیبورد اندرویدی AI.type اطلاعات شخصی 31 میلیون کاربر را فاش کرد

کیبورد اندرویدی AI.type اطلاعات شخصی 31 میلیون کاربر را فاش کرد

گزارشی که امروز توسط مرکز امنیتی Kromtech منتشر شده از فاش شدن اطلاعات شخصی ۳۱,۲۹۳,۹۵۹ کاربر کیبورد AI.type در اینترنت حکایت می کند. به لطف امنیت بسیار ضعیف سرورهای این اپ که فاقد رمز عبور برای محافظت بوده، ۵۷۷ گیگابایت از اطلاعات خصوصی کاربران حالا در معرض چشم هکرها قرار گرفته است.

اپلیکیشن کیبورد AI.type سال ۲۰۱۰ در پلی استور منتشر شد و از آن زمان تا کنون بیش از ۴۰ میلیون بار دانلود شده است. مطابق این گزارش، اطلاعات شخصی فاش شده شامل مدل موبایل کاربران، شماره IMEI، اپراتور همراه، نام صاحب دیوایس، رزولوشن نمایشگر، تعداد پیامک ها و اطلاعات مربوط به حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی مثل تاریخ تولد و آدرس ایمیل و تصاویر و موارد دیگر بوده است.

همچنین در میان اطلاعات فاش شده، فهرست اپلیکیشن هایی که توسط کاربران دانلود شده هم به چشم می خورد. کیبورد AI.type دو نسخه رایگان و پولی دارد که در نسخه اول اطلاعات شخصی بیشتری برای فروش به نهادهای تبلیغاتی جمع آوری می شود.

سازنده AI.type ادعا می کند که حریم خصوصی کاربر، محور تمرکز اوست و تمام چیزهایی که با این کیبورد می نویسید به طور کامل رمزنگاری می شود. با این وجود، تحقیقات ZD.Net خلاف این موضوع را اثبات می کند. ZD.Net شواهدی یافته که تمام نوشته های کاربران با AI.type در سرورهای کمپانی ذخیره و نگهداری می شود.

حالا که اطلاعات شخصی کاربران به طور کامل فاش شده، دیگر نمی توان اقدامی برای آن انجام داد. اما اگر جزو افراد خوش شانسی هستید که تا به حال AI.type را نصب نکرده اند، بهتر است که در مورد عدم استفاده از این کیبورد به دیگران هشدار بدهید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato