اپل خرید «Shazam» را رسما تائید کرد

اپل خرید «Shazam» را رسما تائید کرد

هفته گذشته خبرهایی در مورد خرید سرویس موسیقی Shazam توسط اپل به گوش می رسید و حالا کمپانی کوپرتینویی این مساله را رسما تائید کرده است.

این دو شرکت سابقه همکاری طولانی مدتی با یکدیگر دارند و «Shazam» یکی از نخستین اپلیکیشن هایی بود که از زمان راه اندازی اپ استور در سال ۲۰۰۸ به آن راه پیدا کرد.

Shazam که همزمان با انتشار iOS 8 با سیری یکپارچه شده بود در سال های اخیر قابلیت جدیدی از قبیل شناسایی برنامه های تلویزیونی، پوستر فیلم های سینمایی، تبلیغات نشریه ها و محتوای واقعیت افزوده را به سرویس خود اضافه کرده است. با این حال آنچه که Shazam را به گزینه ای جذاب برای تیم کوک بدل کرده نه شناسایی محتوای تبلیغات روزنامه ها بلکه همان سرویس موسیقی و پتانسیل های این کمپانی در زمینه واقعیت افزوده است.

اپل معمولا در مورد خرید استارتاپ های کوچک بیانیه رسمی منتشر نمی کند اما در مورد این سرویس موسیقی رویکر دیگری در پیش گرفته است:

خوشحالیم به اطلاعتان برسانیم که Shazam طی قراردادی به اپل می پیوندد. از زمان راه اندازی اپ استور این اپلیکیشن یکی از بهترین برنامه ها بوده و نظر صدها میلیون کاربر را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. ما ایده های جذابی برای استفاده از این اپلیکیشن داریم و امیدواریم این توافق در ارائه نوآوری های شگفت انگیز به کاربران به ما کمک کند.

رقم این قرار داد به صورت رسمی اعلام نشده اما بر اساس شایعات حدود ۴۰۰ میلیون دلار برای اپل هزینه در بر داشته است.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato