آپدیت iOS 11.2.1 اپل، مشکل فوکوس دوربین آیفون ها را برطرف می کند

آپدیت iOS 11.2.1 اپل، مشکل فوکوس دوربین آیفون ها را برطرف می کند

کمپانی اپل به تازگی به روزرسانی iOS 11.2.1 را منتشر کرده که مشکل فوکوس دوربین موبایل های آیفون 10، آیفون 8 و آیفون 8 پلاس را از میان بر می دارد؛ مشکلی که کاربران بعد از دریافت آپدیت iOS 11.2 خبر از بروزش داده بودند.

به گفته کاربرانی که تحت تاثیر مشکل قرار گرفتند، دوربین این سه دستگاه به هنگام تصویربرداری، قادر به فوکوس مناسب نبود. فوکوس دوربین یا به صورت متناوب میان دو لنز آیفون 10 و آیفون 8 تغییر می کرد یا موبایل ها به کل قادر به فوکوس نبودند. ریست، ری استارت و تغییر تنظیمات دوربین هیچ کمکی به حل این مشکل نمی کرد، اما دانگرید به iOS 11.1.2 اثبات کرد که این باگی در iOS 11.2 است.

شاید یکی از نکات جالب توجه iOS 11.2.1، فعال سازی مجدد قابلیتی در اسپیکر هوم پاد باشد که در واقع هنوز عرضه نشده

خوشبختانه این مشکل به طور کل در به روزرسانی جدید اپل برطرف شده و کاربران با دریافت آن، قادر به تصویربرداری با فوکوس صحیح هستند. شاید یکی از نکات جالب مربوط به iOS 11.2.1، فعال سازی مجدد قابلیتی در اسپیکر هوم پاد باشد که در واقع هنوز عرضه نشده است و اوایل سال 2018 میلادی به دست مشتریان می رسد.

اپل طی هفته گذشته دسترسی از راه دور برای کاربران اشتراکی را در اپلیکیشن Home غیرفعال کرد تا یکی از آسیب پذیری های بزرگ HomeKit را برطرف کند؛ اما به روزرسانی اپل این قابلیت را باز می گرداند و آسیب پذیری پیشین به صورت تمام و کمال پچ شده است. iOS 11.2.1 از همین حالا برای دانلود در دسترس است و حجمی کمتر از 70 مگابایت دارد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.