جیلی مالک 5 درصد دایملر؛ سهام داری یک یخچال ساز چینی در مرسدس بنز

جیلی مالک 5 درصد دایملر؛ سهام داری یک یخچال ساز چینی در مرسدس بنز

شرکت جیلی چین که به عنوان شرکت مادر ولوو، خودروساز سوئدی شناخته می شود، به زودی در یک حرکت اقتصادی هوشمندانه بخشی از سهام دایملر به عنوان شرکت مادر برندهای مرسدس بنز و اسمارت را خواهد خرید.

بر اساس گمانه زنی ها بین ۳ تا ۵ درصد سهام شرکت دایملر به ارزش تقریبی ۴ میلیارد یورو( ۶.۲ میلیارد دلار) به شرکت جیلی انتقال داده خواهد شد.

این رقم جیلی را به سومین سهام دار بزرگ دایملر تبدیل خواهد کرد.

در حال حاضر ۳.۱ درصد سهام دایملر به شرکت چند شاخه ای رنو-نیسان-میتسوبیشی تعلق دارد. در حدود ۷۰.۷ درصد سهام نیز به صورت سرمایه گذاری نهادی در بورس قرار دارد. سهام داران شخصی نیز در حدود ۱۹.۴ درصد از سهام دایملر را در اختیار دارند. گروه سرمایه گذاری کویتی نیز ۶.۸ درصد از سهام دایملر را دارد.

پیش از این دایملر پیشنهاد جیلی مبنی بر انتقال این درصد از سهام به صورت اختصاصی را رد کرده بود اما در نهایت پیشنهاد خرید سهام در بازار آزاد به جیلی پیشنهاد شد.

در حال حاضر جیلی چین سهام ۱۰۰ درصدی ولوو و شرکت تاکسی های لندن را در اختیار دارد و اخیرا ۴۹.۹ درصد از شرکت پروتون و ۵۱ درصد از شرکت لوتوس را از گروه مالزیای DRB-Hicom خریداری کرده است.

به زودی نیز محصولات جدید تحت برند Lynk & Co که اشتراکات بسیار زیادی با خودروهای ولوو دارند توسط این شرکت عرضه خواهد شد.

جالب است بدانید که گروه جیلی فعالیت خود را در سال ۱۹۸۶ به عنوان سازنده یخچال و فریزر آغاز کرده است و حالا یکی از ثروتمندترین هولدینگ های صنعتی چین به حساب می آید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato