صعود تیم ایرانی GEx کانتر استرایک به لیگ دسته اول حرفه‌ای ESEA

صعود تیم ایرانی GEx کانتر استرایک به لیگ دسته اول حرفه‌ای ESEA

تیم ایرانی Guilty Executioners موفق شد با شکست رقیبان خود در لیگ ESEA CS:GO League Open در بازی CS: GO و در میان ۳۸۶ تیم مختلف در رده ۱۰ تیم برتر قرار گیرد و به دسته اصلی (Main) صعود کند.

بازی کانتر بر خلاف دیگر رقیبانش در صحنه ورزش‌های الکترونیکی (مثل دوتا ۲) پلتفرم مچ‌میکینگ چندان موفقی ندارد و به همین علت اکثر بازیکنان حرفه‌ای و کسانی که دوست دارند بازی را به صورت حرفه‌ای دنبال کنند به پلتفرم‌های مچ‌میکینگ خصوصی رفته و در رقابت‌ها و لیگ‌های برگزار شده توسط آنها شرکت می‌کنند. ESEA یکی از قدیمی‌ترین نام‌های فعال در این زمینه است و در بازی کانتر هم در کنار شرکت‌های FaceIT و Gfinity به برگزار لیگ و تورنمنت‌های مختلف می‌پردازد.

یکی از بزرگترین مسابقات برگزار شده توسط این شرکت یک لیگ بزرگ متشکل از چند دسته مختلف است. این دسته‌ها به ترتیب عبارت‌اند از:

  • Open
  • Intermediate
  • Main
  • MDL
  • Professinal

ساختار لیگ تقریبا مشابه لیگ‌های فوتبال و دیگر ورزش‌های مختلف است. تیم‌ها در هر فصل ۱۶ بازی دارند و پس از پایان بازی‌های لیگ مرحله حذفی آغاز می‌شود که در آن تیم‌های برتر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند تا به دسته بالاتر صعود کنند.

در هر فصل لیگ Open دو سری پلی‌آف برگزار می‌شود. دسته اول پلی‌آف برای چند تیم اول (برای مثال از رده اول تا دهم) و برای صعود مستقیم از اوپن به مین است. پلی‌آف دیگر برای تیم‌های بعدی (برای مثال از رده یازدهم تا سی‌ام) بوده و تعیین‌کننده تیم‌های صعود کننده به لیگ اینترمدیت است. تعداد تیم‌های حاضر در پلی‌آف در هر فصل بسته به میزان تیم‌های ثبت نام شده است.

تیم گکس موفق شد با کسب نتایج بسیار خوب در برابر رقیبان خود در جایگاه هفتم لیگ قرار بگیرد و صعود خود را به دسته اوپن قطعی کند. آنها در این مسیر در برابر تیم‌های اروپایی در سطوح مختلف قرار گرفتند و در میان آنها نام‌هایی آشنا و فعال در صحنه رقابتی نظیر x6tence و KPI به چشم می‌خورد. ولی این تیم علی‌رغم کمبود امکانات و مشکلات اینترنتی که تقریبا بر هیچ بازیکنی پوشیده نیست، توانستند تمامی موانع را از پیش رو برداشته و گام به گام سمت موفقیت پیش بروند.

‏در حال حاضر تیم گکس که لیگ را با موفقیت به پایان رسانده در انتظار شروع مرحله حذفی مسابقات انتخابی تورنمنت WESG است. تورنمنتی معتبر زیر نظر هولدینگ بسیار وسیع و موفق Alibaba Group و با حضور بهترین و بزرگترین تیم‌های جهانی که در سال ۲۰۱۸ و در شهر چانگژو برگزار خواهد شد. جایزه تعیین شده برای این مسابقات مبلغ ۱,۵۰۰,۰۰۰ دلار است.

ترکیب تیم گکس به شرح زیر است:

  • فرهاد حاجیان مطلق - RepTOR
  • آرش سروش - RaSHNESS
  • امیر بافنده - X1RON
  • معین فقیهی - Fr0st
  • احمدرضا زیاری - Sorr0n

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato