آمریکا کره شمالی را به دست داشتن در انتشار باج افزار «واناکرای» متهم کرد

آمریکا کره شمالی را به دست داشتن در انتشار باج افزار «واناکرای» متهم کرد

یکی از مشاورین امنیتی دونالد ترامپ کره شمالی را به دست داشتن در انتشار باج افزار «واناکرای» متهم کرد که در ماه های گذشته شرکت ها، بیمارستان و دیگر سازمان های حیاتی را در سطح بین المللی هدف قرار داده است.

این بیانیه در قالب مقاله ای به قلم «توماس باسرت»، مشاور امنیت داخلی دونالد ترامپ در «وال استریت ژورنال» منتشر شده است.

توماس باسرت

اوایل سال جاری روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی تاکید کرده بود که «آژانس امنیت ملی ایالات متحده» شواهدی را مبنی بر دست داشتن هکرهای کره شمالی در انتشار باج افزار واناکری در دست دارد.

باسرت در مقاله خود با استناد به اطلاعات ارائه شده توسط دیگر دولت ها و موسسه های امنیت سایبری، یافته های آزانس امنیت ملی را تائید می کند:

این اتهام بر اساس شواهد ارائه شده توسط دولت های خارجی و سازمان های دیگر مطرح شده، برای مثال دولت انگلیس هم کره شمالی را در این زمینه مقصر شناخته و متخصصان مایکروسافت این حمله را به عوامل کره شمالی مرتبط دانسته اند.

باسرت تائید کرده دولت این کشور برای محدود کردن قدرت پیونگ یانگ در طراحی حملات واقعی و مجازی به استراتژی اعمال خود فشار خود ادامه خواهد داد.

علاوه بر این او به شرکت هایی که در معرض چنین حملاتی قرار دارند پیشنهاد کرده گام های بیشتری را در راستای افزایش امنیت سایبری برداشته و تدابیر فعالانه ای را برای مقابله با طراحان نرم افزارهای مخرب اتخاذ کنند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato