تولید بیشتر یا کاهش تقاضا؛ کدام یک در افزایش موجودی آیفون 10 نقش دارند؟

تولید بیشتر یا کاهش تقاضا؛ کدام یک در افزایش موجودی آیفون 10 نقش دارند؟

کمپانی اپل در اوایل عرضه آیفون ۱۰ با کمبود موجودی شدیدی این موبایل مواجه بود، به گونه ای که خریداران آن باید چندین هفته در صف انتظار باقی می ماندند.

حالا اما برخلاف بسیاری از پیش بینی ها شرایط تغییر کرده و کمبود موجودی این محصول تا حد زیادی مرتفع شده است.

اکنون بسیاری از فروشگاه های اپل در سراسر جهان آیفون ۱۰ را حداکثر طی ۱ یا ۲ روز به خریداران تحویل می دهند. علاوه بر این اپراتورها و فروشندگان شخص ثالث نیز از موجود بودن این اسمارت فون خبر داده اند.

پیش از این شایعات بسیاری در مورد تاخیر عمدی اپل در عرضه این موبایل به خاطر تامین موجودی بیشتر به گوش می رسید.از طرف دیگر تحلیل گران بسیاری عقیده داشتند که مشکلات فنی در تولید ماژول های Face ID و دوربین TrueDepth به کمیاب شدن این موبایل در سال جاری منجر می شود.

اگرچه نمی توان موفقیت اپل در تامین موجودی این گجت را نادیده گرفت اما این مساله سوالاتی را به دنبال دارد، برای مثال آیا شمار خریداران کماکان در سطح بالایی قرار دارد یا کاهش تقاضا به افزایش موجودی منجر شده است؟

علاوه بر این آیا تسلط بیشتر تامین کنندگان این کمپانی به فناوری های مذکور به تولید مدل های ارزانقیمت تری از آیفون ۱۰ منجر می شود؟

برای پاسخ به این دو سوال باید منتظر گزارش سه ماهه عملکرد مالی اپل باشیم، که در آن میزان فروش محصولات مختلف این کمپانی اعلام می شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato